Bank Millenium zalicza awarię
wikipedia
Oktawian Góral - 26 Maja 2020

Bank Millennium zaliczył poważną usterkę. Czy dane są bezpieczne? Poznaliśmy stanowisku banku

Bank Millennium zaliczył poważną awarię. Użytkownicy w całej Polsce zgłaszają usterki do banku. Mapa niedogodności pokrywa cały kraj. Czy awaria ma wpływ na bezpieczeństwo danych użytkowników? Sprawdzamy najnowsze doniesienia.

Bank Millennium to ogólnopolski bank uniwersalny. Oferuje on usługi dla każdego typu klienta. Bank jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Według danych z 2018 roku był 7. co do wielkości bankiem w Polsce. Od kilku lat twarzą banku stał się Radek Kotarski znany z popularnonaukowego kanału Polimaty na YouTubie.

Katarzyna ŁaniewskaTrwa dramatyczna walka. Do mediów wyciekła smutna wiadomość o Katarzynie Łaniewskiej, którą pokochaliśmy za "Plebanię"Czytaj dalej

Klienci Banku Millennium poinformowali o problemach z systemami bankowości elektronicznej. Według informacji przekazywanych przez portal Dobreprogramy.pl nie można zalogować się do kont, zarówno poprzez stronę internetową banku, jak i dedykowane programy mobilne na telefon czy tablet.

Awaria i brak możliwości zalogowania się do banku, powoduje że klienci mają problemy z transakcjami. Nie mogą wykonywać przelewów czy nawet sprawdzić stanu salda. Jak donosi serwis Cashless sprawa jest o wiele poważniejsza. Usterka ma charakter ogólnokrajowy, na mapie pochodzącej z serwisu Downdetector widać, że sprawa jest zgłaszana przez mieszkańców wszystkich regionów.

Bank Millennium - czy dane są bezpieczne?

Według danych Cashless awaria całkowicie odcięła klientów Banku Millennium od środków w internecie. Klienci nie mogą płacić Blikiem, ponieważ ta opcja wymaga zalogowania do aplikacji mobilnej. Użytkownicy Millennium nie mogą także płacić kartą w internecie, ponieważ wykorzystują one zabezpieczenie 3D-Secure, a cała operacja musi być potwierdzona na koncie użytkownika.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

pieniądze nowa monetaMało kto miał pojęcie, w Polsce możemy już płacić nowym rodzajem pieniędzy. Poznaliśmy nominał i jego wyglądCzytaj dalej

Bank Millenium wydał na swoim Tweeterze komunikat: "Z powodów technicznych u części klientów występują problemy z logowaniem do Millenetu i aplikacji mobilnej. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem pełnej funkcjonalności systemu".

Dzisiaj grzeje:
1. Premier przekazał wiadomość bardzo późno w nocy. Zapadła decyzja po wielogodzinnych naradach, potwierdziło się wiele spekulacji

2. Katarzyna Dowbor padła ofiarą oszustów. Gwiazda została wykorzystana w przykry sposób

Póki co nie są znane źródła awarii. Jak donoszą eksperci z Cashless, awarie takie jak ta nie są niczym niezwykłym i zdarzają się dość często. Nie powinno to nikogo dziwić. Najczęściej jednak mają one miejsce w okolicach dziesiątego dnia każdego miesiąca, gdy ze względu na wypłaty pensji, rent czy emerytur przez serwisy bankowe przechodzi najwięcej transakcji. Awarię aplikacji z reguły nie mają wpływu na bezpieczeństwo danych użytkowników.

Obrazy Pikio

AKTUALIZACJA

- Problemy z logowaniem, które występowały u części klientów Banku Millennium, zostały już rozwiązane, a pełna funkcjonalność systemu przywrócona. Większość klientów mogła przez cały czas bez problemu korzystać z kanałów elektronicznych. Bardzo przepraszamy za niedogodności wszystkich, których spotkały utrudnienia - przekazała nam Agnieszka Kubajek z Departamentu PR Banku Millenium S.A.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważny apel 20 organizacji pacjentów. Ruszył akcja "STOP CELEBRYTYZACJI PSEUDONAUKI"
  2. Nie żyje selekcjoner reprezentacji Brazylii. Jeszcze niedawno prowadził kadrę na mundialu
  3. 13-latka poszła na spacer z amstaffem. Po drodze minęła ich 11-latka ze szczeniakiem, skutki spotkania są opłakane
  4. Księżna Kate podjęła ważną decyzję. Chodzi o jej 5-letnią córeczkę, Brytyjczycy zdumieni
  5. Małgorzata Socha w trudnej sytuacji. Mama aktorki przekazała smutne informacje
  6. Trzycyfrowe ceny czereśni sięgnęły absurdu. Klienci są wściekli

Grzyby już pojawiły się w lasachWspaniała informacja dla grzybiarzy, w lasach pojawiły się pierwsze okazy. Wiemy, gdzie ich szukaćCzytaj dalej

Źródło: Dobre Programy/Cashless

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News