Ogromna zmiana w polskich bankach! Co powinni wiedzieć klienci?

Ogromna zmiana w polskich bankach! Co powinni wiedzieć klienci? Źródło: Fot. Pixabay.com

Na początku stycznia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na niespodziewane wydarzenie. Już niedługo Bank Millennium i Euro Bank dokonają ogromnej rewolucji w bankowości. Decyzję w tej sprawie podjęły także dwie nadrzędne wobec nich spółki. Co powinni wiedzieć klienci?

Starania nakierowane do doprowadzenia fuzji obu banków trwały od wielu miesięcy. W końcu UOKiK wyraził na nią zgodę, lecz jeszcze potrzeba zgody innego urzędu - Komisji Nadzoru Finansowego. Zgodę na połączenie się Millenium Bank z Euro Bankiem wydały już również kierownictwa Getin Noble Banku i Idea Banku. Fuzja nastąpić ma w III kwartale tego roku. Spodziewana pozytywna decyzja Komisji Nadzoru Finansowego w tej sprawie spodziewana jest natomiast na II kwartał. Co klienci muszą wiedzieć w związku z tym?

Od momentu połączenia się banków staną się klientami Getin Noble Banku. Jego głównym akcjonariuszem, jak i Idea Banku jest Leszek Czarnecki, który kilka miesięcy temu był jedną z głównych postaci afery wokół KNF, na której decyzje obecnie czeka.

Bank Millennium i Euro Bank mają kłopoty?

Wiele wskazuje na to, że nadchodząca fuzja wiąże się z problemami obu spółek, których powodem są wysokie koszty utrzymania. Połączenie oby firm oczywiście znacząco je zmniejszy za sprawą ujednolicenia integracji systemów IT, konsolidacji centrali obu banków i optymalizacja siatki oddziałów. Ma to pozwolić na uzyskanie przez spółkę lepszej pozycji na rynku i przychylności inwestorów. Połączenie Banków Millenium i Euro pozwoli im na zajęcie siódmej pozycji pod względem wielkości w Polsce. Razem mają dysponować sumą bilansową bliską 80 miliardów złotych.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Afera KNF

W listopadzie zeszłego roku doszło do ujawnienia przez szefa wymienionych banków Leszka Czarneckiego propozycji korupcyjnych, które otrzymał kilka lat wcześniej od Grzegorza Chrzanowskiego, prezesa KNF. Pieniądze miały być przekazane w zamian za pomoc w umożliwieniu nowych inwestycji Getin Noble Bankowi. Afera zakończyła się dymisją Chrzanowskiego i sporym politycznym zamieszaniem. Winą za aferę obarczono początkowo Beatę Szydło, która wyznaczyła byłego już prezesa KNF na stanowisko. Rząd Mateusza Morawieckiego zajął się sprawą, lecz dotąd nikt nie odpowiedział prawnie za nieprawidłowości. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jarosław Kaczyński na pogrzebie Adamowicza? Podano listę gości
  2. To koniec pewnej epoki. Owsiak oficjalnie odszedł z WOŚP, wiemy, co się z nim stanie
  3. Ciąg dalszy afery KNF! W więzieniu zabili psychicznie Marka Chrzanowskiego, zgotowali mu koszmar
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
źródło: se.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News