Bank ostrzega swoich klientów. Ich pieniądze mogą być zagrożone.
Pixabay pasja1000
Jakub Kossakowski - 30 Kwietnia 2020

Dostałeś podobną wiadomość? Pilne ostrzeżenie banku, klienci w niebezpieczeństwie

Informacje przekazane przez bank z pewnością nie napawają optymizmem. Jego klienci powinni zapoznać się niezwykle istotnym ostrzeżeniem, od którego może zależeć bezpieczeństwo ich finansów. Należy wystrzegać się pewnej wiadomości, która początkowo może nie wzbudzać większych podejrzeń.

Polski bank ostrzega swoich klientów przed próbami oszustwa, które zostały ostatnio zaobserwowane. Przestępcy wciąż szukają sposobów na wykorzystanie naiwności. Tym razem starają się oszukać ludzi podając się za bank. Wiadomość, którą wysyłają może sprawić, że utracimy kontrolę nad swoimi kontami.

Mąż gwiazdy Polsatu ogromnie cierpi. Ma wielką ranę w oku przez epidemię koronawirusaMąż gwiazdy Polsatu ogromnie cierpi. Ma wielką ranę w oku przez epidemię koronawirusaCzytaj dalej

Polski bank ostrzega swoich klientów przed oszustami

Niektóre z ostrzeżeń, które przesyła nam bank mogą dotyczyć problemów technicznych, jednak sytuacja staje się o wiele bardziej przejmująca kiedy przestroga dotyczy próby oszustwa. Tego typu ostrzeżenie zostało opublikowane na stronie internetowej banku PKO BP. Wynika z niego, że przestępcy znaleźli kolejny sposób na to, by zyskać dostęp do naszych finansów. Skutki mogą być opłakane.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bank, oprócz utraty kontroli nad kontem oszuści mogą zyskać dostęp do naszych telefonów i komputerów. Ponadto przestępcy mogą usunąć wszystkie nasze dane lub wykorzystać je do niecnych celów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lidl - najtańsze zakupyAni LIDL, ani Biedronka? Najtańsze zakupy można zrobić w innym sklepieCzytaj dalej

PKO BP wyjaśnia co zrobić w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości

- Przestępcy rozsyłają fałszywe maile udające alerty o logowaniu do iPKO. Wiadomości zawierają informację o logowaniu z nierozpoznanego urządzenia i link „Sprawdź aktywność”. Prosimy nie klikać w link, nie odpowiadać na wiadomość i natychmiast ją usunąć - możemy przeczytać w komunikacie zamieszczonym przez PKO Bank Polski.

Jednocześnie bank w swoim komunikacie przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, które powinny nam towarzyszyć podczas korzystania z bankowości elektronicznej. PKO BP zaznacza, że powinniśmy zachować ograniczone zaufanie do wiadomości, które pochodzą z nieznanego źródła i zawierają prośby o skorzystanie z linków. Nie należy w nie klikać.

Bank poleca również unikanie korzystania z linków i wprowadzanie adresu strony bankowości ręcznie. W przypadku wykonywania przelewów, należy dokładnie zapoznawać się z treścią SMS-a z kodem autoryzacyjnym. Warto zwrócić uwagę czy wiadomość zawiera poprawną kwotę przelewu, numer rachunku odbiorcy i rodzaj dyspozycji.

Dzisiaj grzeje: 1. Media dotarły do kobiety, która wszystko usłyszała. Chwilę później ojciec Kapcerka zaczął krzyczeć wniebogłosy
2. Znaki zodiaku najgorszych żon. Problemy zaczną się od razu po ślubie, lepiej się w to nie pakuj

PKO BP w swoim komunikacie nadmienia, że w przypadku kliknięcia w link zawarty w fałszywej wiadomości powinniśmy ten fakt zgłosić na jego infolinii pod numerem telefonu 800 302 302. Od szybkiej reakcji może zależeć bezpieczeństwo naszych finansów. Poniżej można zobaczyć przykładową wiadomość wysyłaną przez przestępców.

(pkobp.pl)

Najlepsze newsy dnia:

  1. Koronawirus wykryty u psa. Ekspert uspokaja, nie zarazimy się od naszych pupili
  2. Zbigniew Boniek narobił wstydu na audiencji u papieża. Zuchwałe zachowanie prezesa PZPN
  3. Od dzisiaj każdy może dostać mandat 500 zł. Do akcji wkracza policja, będą sprawdzać
  4. Babcia Kacperka ujawniła prawdę o jego ojcu? Padły mocne oskarżenia, rodzina jest zrozpaczona
  5. Z ostatniej chwili. Duży wyciek ws. wyborów w Polsce, ABW wchodzi do akcji
  6. Targowisko w Polsce. Seniorzy poproszeni o zachowanie dystansu zareagowali skandalicznie

To jak leży twój kot może być pewnego rodzaju wróżbąTwój kot położył się w podobny sposób? Ważny znak, lepiej szybko wyjść z domuCzytaj dalej

Źródło: pkobp.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News