Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Pod żadnym pozorem nie otwieraj wiadomości

Największy bank w Polsce ostrzega klientów. Pod żadnym pozorem nie otwieraj wiadomości Źródło: Pexels.com

Największy polski bank ostrzega klientów przed niebezpieczną wiadomość. Wiele osób mogło dostać fałszywe potwierdzenie transakcji, pod żadnym pozorem nie powinniśmy jej otwierać. Szkodliwe oprogramowanie może przechwycić nasze dane.

Jeden z największych banków ostrzega klientów przed fałszywymi mailami. To bardzo ważne, by nie otwierać wiadomości oraz nie pobierać żadnych załączników zamieszczonych w mailu. Przede wszystkim nie powinniśmy również przesyłać wiadomości dalej. Zachowajmy wzmożoną czujność w przypadku podejrzanych treści, które otrzymujemy.

Największy polski bank ostrzega klientów przed szkodliwym oprogramowaniem

Wielu klientów największego banku w Polsce - PKO BP - otrzymało fałszywe wiadomości, zawierające szkodliwe oprogramowanie. Otworzenie wiadomości lub pobranie załączników skutkuje przechwyceniem przez hakerów naszych danych logowania do serwisu transakcyjnego. W przypadku otrzymania takiego maila absolutnie nie powinniśmy go nawet otwierać. 

Bank ostrzega przed szkodliwym oprogramowaniem, wielu klientów otrzymało wiadomość o rzekomym potwierdzeniu transakcji w bankowości elektronicznej. Do maila dodany jest również załącznik. Co ważne, zapisany jest on w formacie DOC lub XLS, a nie PDF. W środku załącznika znajduje się szkodliwe oprogramowanie, a dokładniej skrypt, który pobiera malware zdolny do przechwycenia naszych danych do bankowości elektronicznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO - napisano w komunikacie banku. Bardzo ważne, byśmy w przypadku otrzymania takiego maila, nie otwierali go oraz nie pobierali zamieszczonych w nim załączników. W ten sposób możemy w kilka chwil stracić dostęp do banku i naszych pieniędzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskę nagle obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje artysta Piwnicy pod Baranami, wielka strata

2. Przez 16 lat nie mogli jej zdiagnozować. Objawy były książkowe

Aktualne oszustwo dotyczy jedynie banku PKO BP, jednak klienci innych banków również powinni zachować szczególną ostrożność. Przestępcy mogą ekspresowo rozszerzać swoją szkodliwą internetową działalność oraz podszywać się pod różne instytucje finansowe. Zachowajmy wzmożoną czujność, niezależnie od tego, w jakim banku posiadamy konto i oszczędności. W końcu nie chcemy stracić naszych pieniędzy.

Źródło: PKO BP

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler wbiła się w niemożliwie obcisły strój. Zatkało wszystkich, przesadziła?
  2. Robert Lewandowski pobił niesamowity rekord Gerda Mullera. Polak zapisał się w historii, coś niebywałego
  3. Skandal w Biedronce, porażające nagranie wyciekło do sieci. Pilne poszukiwania klienta
  4. Nagranie mieszańca Podkarpacia przyprawia o ciarki. Dantejskie sceny i chaos, rozszalała pogoda dała się we znaki
  5. Zostawił ładowarkę włączoną do prądu i wyszedł z domu. Najgorsza decyzja jego życia, skutki okazały się katastrofalne
  6. Jeżeli chcesz zagłosować w drugiej turze wyborów, musisz zrobić jedną rzecz. Zostało niewiele czasu

Źródło: Dobre Programy

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News