Klientów większości banków czekają spore utrudnienia w weekend. Problemy z płatnościami i brak dostępu do konta

Klientów większości banków czekają spore utrudnienia w weekend. Problemy z płatnościami i brak dostępu do konta Źródło: pixabay.com jarmoluk

Bank, w którym masz konto internetowe, może być niedostępny podczas najbliższego weekendu. Klienci będą musieli liczyć się dużymi utrudnieniami. Niemożliwe do zrealizowania mogą okazać się płatności elektroniczne. Niektórzy zanotują także problem z dostępem do konta. Z takimi komplikacjami będą zmagały się osoby korzystające z usług aż dziesięciu sieci bankowych.

Utrudnienia wystąpią nawet w największym polskim banku - PKO BP. Od północy w niedzielę niemożliwy będzie dostęp do serwisu internetowego i telefonicznego. Nieobsługiwane będą płatności wykorzystujące rozwiązanie "Płacę z iPKO". Sytuacja potrwa dwanaście godzin. Przed sześć godzin nie będzie dostępne korzystanie z aplikacji mobilnej. Przez resztę czasu niemożliwe będzie wypłacanie z bankomatów oraz płatności kodami BLIK. Przedstawiciele sieci zapewnili, że płatności kartą debetową pozostaną aktywne.

Bank może być niedostępny w weekend

W przypadku banku Santander Bank Polska usługi BLIK, Przelew24 i przelewy natychmiastowe zostaną wyłączone w piątek o godzinie 22:00. Godzinę później niemożliwe stanie się korzystanie z systemów bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Sytuacja ta potrwa aż do godziny 7:00 dnia następnego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

ING Bank Śląski zapowiedział prace serwisowe, które będą trwały od 20 do 22 czerwca bieżącego roku. Nie będą działać usługi takie jak zamawianie, zastrzeganie, czasowe zablokowanie i zamykanie kart, aktywacja kart i pakietów ATM, otwieranie kont i zarządzanie funkcją wielowalutową dla karty Visa. Nastąpi także wyłączenie płatności zbliżeniowych oraz zmiana limitów i wizerunku karty. Niektóre z usług będą możliwe do realizacji za pomocą infolinii. Normalnie będą działać także bankomaty i wpłatomaty. Mogą występować występować także chwilowe przerwy w realizacji transakcji wpłat i wypłat w bankomatach sieci Planet Cash.

Prace techniczne czekają klientów mBanku w niedzielę. Przez blisko osiem godzin nie będzie możliwości płatności kartą, wypłacania gotówki z bankomatu oraz nie korzystania z wpłatomatu. Sytuacja ta będzie miała miejsce w godzinach 2:00-9:30. Niemożliwe będzie także korzystanie z serwisu internetowego i aplikacji mobilnej. Przedstawiciele banku apelują o wypłacanie gotówki przed weekendem.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

2. Ekspert ostrzega. W tym roku może paść rekord utonięć, warto poznać zasady bezpieczeństwa

W sobotę od północy w Banku Millenium niedostępne będą Millenet, aplikacja mobilna płatności i wypłaty kartami oraz TeleMillennium. Potrwa to jednak zaledwie 2,5 godziny. Z bankowości internetowej nie skorzystamy także w Getin Banku (z piątku na sobotę, od 22:50 do 10:00), BOŚ Banku (od godziny 22:00 w piątek do godziny 22:00 w sobotę) i T-Mobile Bankowe (w piątek od godziny 23:00 do godziny 10:00 w sobotę).

Powody do niepokoju mają także klienci Nest Banku. Utrudnienia nastąpią w nocy z soboty na niedzielę, od godziny 21:00 do 1:00. Zlecenia przelewów zostaną zapisane w systemie, ale do realizacji dojdzie dopiero po zakończeniu prac serwisowych. Nie będzie możliwości realizacji przelewów natychmiastowych i doładowania telefonu komórkowego. Niedostępna będzie również usługa NestPrzelewu i zasilenia konta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W jednym rejonie Polski sypie grzybami, aż miło. Podajemy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  2. Dramat w miejscowości Adama Małysza. Burmistrz zachorował na koronawirusa. Skoczek może stracić fortunę, apeluje do kibiców
  3. Watykan potwierdził przykre doniesienia. Chodzi o papieża Franciszka
  4. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca
  5. Pojedziesz zatankować i ostro się zdziwisz. Zmiana obejmie wszystkich kierowców
  6. Porażające wydarzenie na pogrzebie. Nagle z trumny zaczęły dobiegać dźwięki, wszyscy byli wstrząśnięci


 Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News