W związku z koronawirusem banki natychmiast wdrożyły nowe przepisy. Każdy Polak powinien je poznać

W związku z koronawirusem banki natychmiast wdrożyły nowe przepisy. Każdy Polak powinien je poznać Źródło: pixabay JamesQube

Bank w kraju wciąż zostaje jednym z miejsc, które będą przyjmować klientów. W związku z koronawirusem w kraju, wprowadzone zostały nowe przepisy. Każdy Polak powinien się z nimi zapoznać.

Bank w Polsce przygotował nowe przepisy, które dotyczyć będą Polaków, którzy znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej związanej z epidemią koronawirusa w Polsce. Każdy powinien zapoznać się z nowymi zasadami, które natychmiast wchodzą w życie. 

Bank w sprawie koronawirusa. Wprowadzone zostały nowe przepisy

W związku z sytuacją, która ma miejsce w kraju i na świecie, banki także musiały wprowadzić nowe rozwiązania wspierające walkę z koronawirusem. Dziś pojawił się oficjalny komunikat od Związku Banków Polskich, który przekazuje, jakie działania zostaną wprowadzone. 

- Wobec powstałego zagrożenia rozprzestrzenienia się pandemii koronawirusa COVID -19, która może nieść trudne dziś do przewidzenia skutki dla sytuacji finansowej kredytobiorców, banki zdecydowały podjąć się konkretne działania – pojawiła się oficjalna informacja. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkie z nowych postanowień, które przekazał Związek Banków Polskich, mają wejść w życie natychmiast. Polacy mogą się spodziewać zmian, które mają poprawić ich trudną sytuację finansową. 

Bank na nowych zasadach. Co się zmieni? 

Jedną z najważniejszych informacji jest to, że bank w Polsce będzie ułatwiał odroczenie, a nawet zawieszenie spłat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do 3 miesięcy. W związku z sytuacją wydłuży się okres spłaty kredytu. Ułatwienia będą dotyczyć kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych dla klientów indywidualnych oraz kredytów dla przedsiębiorców.

Wnioski już można składać. Banki zapewniają, że będą one szybko rozpatrywane. Każdy wniosek musi zostać uzasadniony ciężką sytuacją finansową, która spowodowana została pandemią. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa

2. Wyciekło wideo z włoskiego szpitala. Polka wysłała dramatyczne nagranie

Trwają już pracę nad tym, by banki mogły obsługiwać płatności zbliżeniowe do 100 złotych. W obecnej sytuacji ważne jest, by na zakupach ograniczyć kontakt z przekazywaniem pieniędzy i częstszym sięganiem po gotówkę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Walka z koronawirusem trwa. W Polsce pojawiają się pierwsi wyleczeni
  2. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą
  3. Nieoficjalne: w poniedziałek ruszają testy kliniczne szczepionki na koronawirusa. Już jest pierwszy uczestnik
  4. Obsługiwała jeden z największych koncertów w Dzień Kobiet, mając koronawirusa. Uczestnicy pilnie poszukiwani
  5. 28-letni Polak pokonał koronawirusa? Najnowsze ustalenia mediów o jego leczeniu
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źrodło: fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News