Bank konto pieniądze
pixabay.com PublicDomainPictures
Klaudia Bochenek - 15 Sierpnia 2020

Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze

Bank powoli przestaje być miejscem, które wydaje się odpowiednie do przechowywania w nim ciężko zarobionych pieniędzy? Wielu klientów placówek finansowych będzie niezadowolonych - nie można dziwić się ich ogromnemu rozczarowaniu. Środki są zagrożone.

Każdy bank musiał podjąć decyzję, która nie jest na rękę większości klientów. Niestety, było to konieczne, aby odbić się od dna. Postanowiono wykorzystać pieniądze konsumentów.

Wiele osób zauważyło już, że traci ogrom pieniędzy

Inflacja niestety ciągle idzie w górę - mają na to wpływ nieustanne podwyżki, które są zauważalne wszędzie. Ceny wędlin, pieczywa, papierosów, owoców, cukru, a nawet energii elektrycznej poszybowały w górę. W lipcu nasze portfele ucierpiały właśnie m.in. z powodu wzrostu cen owoców nawet o 24,1%, a za prąd trzeba było zapłacić średnio o 11,7% więcej. To nie koniec złych wiadomości, bowiem w górę poszybowały ceny usług bankowych.

Lech Wałęsa nieuleczalna chorobaFatalne doniesienia o Lechu Wałęsie, nie jest dobrze. Jest nieuleczalna, trudno z nią żyćCzytaj dalej

Wydawałoby się, że trzymanie pieniędzy na koncie w banku jest dobrym pomysłem, jednak teraz klienci muszą być przygotowani na straty. Jak podaje Polsat News, w lipcu usługi bankowe podrożały o 39,3%. Już po wakacjach konsumentów czekają kolejne opłaty. Niektórzy już o tym wiedzą dzięki mailowej lub pocztowej korespondencji, jednak wiele osób nie jest świadomych, co czeka nas jesienią.

Każdy bank chce odpracować straty, niestety kosztem klienta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasia Tusk zdjęcie burza internautówBurza pod jednym zdjęciem Kasi Tusk. Internautów oburzyła pewna rzeczCzytaj dalej

Banki straciły wiele pieniędzy przez pandemię oraz przez decyzję wprowadzenia przez NBP niskich stóp procentowych. Przykładowo PKO BP w pierwszym półroczu 2020 roku zarobiło 700 mln zł mniej w porównaniu do 2019 roku, a Pekao SA straciło 300 mln zł. Mniejsze banki mogą zakończyć 2020 rok nawet na minusie. Teraz instytucje starają się odrobić straty poprzez wprowadzenie nowej taryfy opłat i prowizji. Pojawią się opłaty za transakcje, które do tej pory były darmowe.

Dzisiaj grzeje:

1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz Ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Poza tym pojawią się nowe, wyższe opłaty za karty debetowe i kredytowe, a uzyskanie kredytu nie będzie już takie proste. Banki jeszcze wnikliwiej będą prześwietlać każdego klienta ubiegającego się o kredyt i w większości przypadków konsument może nie otrzymać takiej kwoty, o jaką się ubiega. Instytucje obawiają się kolejnych strat. Z kolei oprocentowania niektórych lokat mogą spaść nawet do 0,05% w skali roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Bank apeluje do swoich klientówNagły komunikat popularnych banków. Niestety, dotyczy wszystkich klientów, trzeba się pospieszyćCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News