Trzymasz pieniądze na koncie w banku? Mamy niedobre wiadomości

Trzymasz pieniądze na koncie w banku? Mamy niedobre wiadomości Źródło: unsplash.com jarmoluk

Niebawem każdy bank może wprowadzić ogromne zmiany. Niestety, dla wielu osób te informacje okażą się wyjątkowo fatalne. Jeżeli trzymasz pieniądze na koncie, lepiej przeczytaj.

Każdy bank w Polsce dostosuje się do tych zmian? W mediach pojawiły się niedobre wiadomości. Polacy nie spodziewali się takiego zabiegu, a już na pewno nie są na niego przygotowani. 

Co niebawem może zmienić bank, w którym trzymasz pieniądze? 

Na łamach Interii czytamy, że w najbliższych 2-3 latach może dojść do rekordowego obniżenia stopy procentowej kredytu mieszkaniowego, co dla osób, które go zaciągnęły, jest naprawdę świetną informacją. Powrót do oprocentowania kredytów sprzed epidemii jest prognozowany dopiero na rok 2028. Niewątpliwie osoby, które rozważają zaciągnięcie pożyczki w najbliższym czasie będą z takiego obrotu spraw zadowolone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Z danych Narodowego Banku Polskiego wynika bowiem, że w styczniu tego roku statystyczna hipoteka kosztowała tylko 3,7% w skali roku, co oznacza, że pożyczający pieniądze na mieszkanie musiał oddawać po 460 złotych miesięcznie w przeliczeniu na każde pożyczone 100 tysięcy złotych na 30 lat. 

Pokrzywdzeni okażą się jednak ci, którzy na koncie w banku gromadzą swoje oszczędności. 

- Jeśli na podwyżki stóp procentowych faktycznie będziemy czekać 2-3 lata, to znaczy, że przez ten czas spodziewana inflacja skonsumuje co najmniej 5-10 proc. siły nabywczej oszczędności trzymanych na lokatach - czytamy na łamach Interii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne doniesienia o Stuhrze. Pilnie trafił do szpitala

2. Wystarczyła chwila nieuwagi. Roczny chłopczyk wypadł z okna na 4 piętrze bloku.

Portal podkreśla, że od lat "banki doliczają do oszczędności odsetki wolniej niż inflacja pochłaniała siłę nabywczą kapitału". To z kolei prowadzi do tego, że przeciętny właściciel depozytu po 12 miesiącach dostaje kwotę, za którą może w sklepie kupić znacznie mniej niż w dniu zakładania lokaty. Oznacza to nie mniej nie więcej, że trzymanie pieniędzy na lokatach stanie się po prostu nieopłacalne.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowe media podają tragiczne wiadomości. Zmarł wybitny człowiek, przez lata pomagał Polakom
  2. Mamy nagranie, trwa 3 minuty i widać na nim wszystko. Zaczął kroić kapustę, po chwili miał gotową najlepszą surówkę świata
  3. Nowy grób Woźniak-Staraka odbiera mowę. Pojawiły się dobitne zdjęcia
  4. Ogromnie smutne nagranie, Qczaj zalał się łzami i skierował słowa do matki. Powód jest bardzo przykry
  5. Wielkie zaskoczenie. Wiadomo, kto zastąpi Pochanke w TVN, widzowie mogą być bardzo zdziwieni
  6. Andrzej Duda na pierwszym spotkaniu po wyborach. Padły słowa, które wszystkim zapadną w pamięć

Źródło: Interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News