Bank ostrzega wszystkich klientów
Pixabay jarmoluk
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Duży polski bank ostrzega wszystkich klientów. Wystarczy chwila, można stracić wszystkie pieniądze

Bank ostrzega wszystkich swoich klientów przed niebezpieczeństwem - przez nieuwagę można stracić naprawdę dużo. Konsumenci dowiedzieli się, jak mogą uchronić swoje środki na kontach. Bank apeluje o rozwagę i podaje szczegóły nieprzyjemnych sytuacji.

Bank otrzymał sporo zgłoszeń od zaniepokojonych klientów. Wielu z nich odznaczyło się trzeźwością umysłu, inni stracili pieniądze. Instytucja ostrzega pozostałych.

Santander Bank Polska apeluje o ostrożność

Z podobnym problemem co Santander Bank Polska niedawno zmagał się PKO BP. Chodzi o oszustów, którzy podszywają się pod bank. Plaga cyberprzestępców od pewnego czasu jest nie do opanowania i dotyczy nie tylko wyżej wymienionych instytucji. Tym razem nie chodzi o fałszywe wiadomości SMS, lecz o wiadomości e-mail. Wiele osób dało się nabrać i przekazało oszustom swoje pieniądze, oczywiście nieświadomie przez podanie wrażliwych danych osobowych podczas logowania na fałszywej stronie.

Marta Kaczyńska - były mążNie mogli przewidzieć, że nagle pojawi się były mąż Marty Kaczyńskiej. Padły zupełnie nieoczekiwane słowaCzytaj dalej

- Santander niedawno wprowadził nową aktualizację twoich informacji i twoich beneficjentów, która pozwala naszym klientom zabezpieczyć swoje konta internetowe oraz łatwość użytkowania i płatności - brzmi wiadomość, którą klient Santander Bank Polska może otrzymać od oszustów. Poniżej tekstu znajduje się link do "zakończenia aktualizacji" - przestępcy zaznaczają, że aktualizacja jest obowiązkowa. W taki sposób nieświadomi klienci zostają ogołoceni z pieniędzy.

Oszuści bogacą się o setki tysiące złotych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Jeśli klient kliknie w link dotyczący "zakończenia aktualizacji", zostanie przeniesiony do fałszywej strony logowania. Tym sposobem logując się na swoje konto bankowe przy pomocy strony łudząco podobnej do oryginalnej strony banku, podajemy oszustom swój login i hasło. Oszuści mając te dane podane jak na tacy, mogą wyprowadzić pieniądze z banku bez naszej wiedzy. Santander Bank Polska podał też inny przykład oszustwa.

Dzisiaj grzeje:

1. Z samego rana Ministerstwo Zdrowia wydało do wszystkich Polaków komunikat najwyższego stopnia
2. Babcia zawsze wkładała do lodówki wacik. Można się śmiać, ale każdy powinien tak robić

Oszustom nie ograniczają się wyłącznie do maili SMS-ów, mogą też zadzwonić do banku w naszym imieniu zgłaszając "problemy". Wystarczy im zaledwie kilka informacji. Podczas weryfikacji wychodzi na jaw niepoprawny numer telefonu do otrzymywania kodów SMS. Numer jest zmieniany przez pracownika "na prośbę właściciela konta". Tym samym jeden z cyberprzestępców wyprowadził z konta 150 tys. zł.

Obrazy Pikio

Fot. santander.pl

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Nikt nie mógł się spodziewać. Chodzi o zluzowanie obowiązku noszenia maseczek, wiceminister zabrał głos
  4. Czekał do ostatniego momentu. Do sieci trafił list Łukasza Szumowskiego, znamy jego treść
  5. Z wrażenia uginają się kolana. Nagranie, na którym jest Martyniuk, powala
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News