Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco

Pilne oświadczenie banku w Polsce ws. koronawirusa. Robi się gorąco Źródło: .

Narodowy Bank Polski również zareagował na informację o koronawirusie. Nie tylko inne instytucje wprowadzają zmiany związane z utrudnieniami wywołanymi przez pandemię. Prezes zabrał głos.

Bank Polski poczuł się, aby zareagować w sprawie koronawirusa. Państwowa instytucja zwróciła się do Rady Polityki Pieniężnej, a to, co chcą zrobić, pomoże milionom Polaków.

Bank chce wyciągnąć rękę do osób, które będą zarabiać mniej przez koronawirusa

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński długo zastanawiał się nad rozwiązaniem, które ukontentuje każdego. W związku z wybuchem pandemii koronawirusa zwrócił się do Rady Polityki Pieniężnej i zaproponował, aby obniżono stopy procentowe. Jest bardziej niż pewien, że teraz niektórzy będą zarabiać mniej - m.in mniejszy popyt na niektóre usługi, niemożliwość wykonywania pracy zdalnej mogą wpłynąć na comiesięczne wynagrodzenie.

- Banki powinny umożliwić kredytobiorcom odroczenie spłat zobowiązań w razie spadku dochodów, który z pewnością dotknie część ich klientów. Obniżenie stóp to natychmiastowy i bezpośredni sposób obniżenia kosztów zaciągniętych zobowiązań kredytowych. Jest to więc ulga dla wszystkich zadłużonych - pisał prezes na stronie NBP. Banki zostały zobligowane przez polskiego prezydenta o zadbanie, by niektórzy klienci mogli mieć także możliwość czasowego zawieszenia rat.

Gospodarka potrzebuje wsparcia, wszystko zależy także od banków

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adam Glapiński uspokoił osoby martwiące się, jak wygląda w obliczu kryzysu pozycja złotego. Prezes rozwiał wszelkie wątpliwości.

-Mimo silnych zawirowań na światowych rynkach, złoty pozostaje stabilny i relatywnie niewiele się osłabił. Podobnie niskie są rentowności polskich obligacji. Jest to związane z dobrymi fundamentami polskiej gospodarki, brakiem nierównowag i pozytywną oceną polskiej polityki makroekonomicznej przez inwestorów - uspokaja niektórych prezes Banku Polskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojące informacje. Kolejna ofiara śmiertelna, są nowi zakażeni

2. Ujawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły

Adam Glapiński wyraźnie zaznacza, że potrzebna jest obniżka obciążeń biorąca się ze zobowiązań, taki ruch lekko wesprze budżety firm, którym jest trudno w obecnej sytuacji. Jest świadomy, że inflacja na świecie w ciągu najbliższych miesięcy będzie się obniżać - wszystko przez spadek popytu na niektóre usługi, a nawet przez osłabienie wartości niektórych kruszców. Nawet jeśli obniżka stóp procentowych w naszym kraju podbije inflację, to Adam Glapiński uważa, że w tej podbramkowej sytuacji nie ma żadnego wyjścia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarka z dużego polskiego miasta ujawnia straszną prawdę. Chorych może być znacznie więcej, po prostu ich nie diagnozują
  2. Znienawidzony prezes klubu może zostać bohaterem. Jest coraz bliżej ocalenia świata przed epidemią
  3. Minister zdrowia podał druzgocące dane. To wtedy nastąpi szczytowy moment epidemii w Polsce
  4. Jerzy Owsiak dostał SMS-a od ministra zdrowia podczas programu na żywo. Od razu przeczytał, dobitne słowa
  5. Student z Włoch pokazał porażające nagranie. Widać na nim rząd trumien
  6. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News