Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia

Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia Źródło: Pixabay jarmoluk

Klienci banków nie będą zadowoleni, pojawiła się bardzo zła informacja dla nich. W trybie pilnym wprowadzono nowe obostrzenia w wybranych placówkach. Które banki zdecydowały się na wprowadzenie dodatkowych zasad sanitarnych?

Limit klientów w placówkach w banku to tylko jedno z nowych obostrzeń, które czekają klientów banków w najbliższym czasie. Niektóre z placówek zdecydowały się na wprowadzenie nowych obostrzeń, które będą obowiązywały wszystkich klientów. Co się zmieni?

Klienci banków muszą liczyć się z nowymi obostrzeniami, jakie zmiany zostaną wprowadzone

Część banków podjęło decyzję o wprowadzeniu konkretnych zmian w zakresie funkcjonowania niektórych placówek zlokalizowanych w strefach żółtych i czerwonych. W 19 powiatach w Polsce, w których odnotowuje się największy przyrost zakażeń, powróciły surowe obostrzenia. W strefach czerwonych panują najostrzejsze zasady sanitarne, z kolei w żółtej są one nieco łagodniejsze. W związku z tym niektóre banki wprowadziły nowe zasady funkcjonowaniua swoich placówek.

Jednym z banków, który wprowadził dodatkowe obostrzenia jest ING Bank Śląski. W oddziałach ze strefy żółtej i czerwonej wprowadzono limit klientów. Wewnątrz oddziału może przebywać od 2 do 6 klientów (zależnie od wielkości oddziału i liczby osób oczekujących). Obowiązkowe jest również zasłanianie nosa i ust. 

- Oddziały - poza galeriami handlowymi - otwarte będą od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11.00 do 16.00. Oddziały, które były dostępne w soboty i niedziele, są w te dni nieczynne. Niektóre oddziały będą zamknięte, ale strefy bankomatowe są w dalszym ciągu czynne 24 h na dobę - napisano w komunikacie banku ING.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kolejnym bankiem, który zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w placówkach położonych w strefach żółtych i czerwonych jest PKO Bank Polski. Na terenie 19 powiatów znajdują się 42 oddziały, bank na bieżąco analizuje sytuację epidemiczną i reaguje na wszelkie zmiany. 

- W oddziałach obowiązuje specjalne zarządzanie ruchem. W placówkach obowiązują limity liczby osób, które mogą wejść do środka. Klienci wpuszczani są pojedynczo lub tylu, ile jest czynnych stanowisk. Klienci oczekujący oraz wchodzący do oddziału, proszeni są o zachowanie bezpiecznej odległości (2 metry), a przy stanowisku obsługi może przebywać tylko klient obsługiwany - przekazała Iwona Radomska z PKO Banku Polskiego.

Na podobne kroku zdecydował się Bank Pekao. Rzecznik prasowy, Paweł Jurek, wskazał, że we wszystkich placówkach panują podwyższone środki ostrożności. zarówno klientów, jak i pracowników obowiązuje nakaz zasłaniania ust oraz nosa. W placówce może również przebywać jednocześnie tylu klientów, ile jest czynnych stanowisk obsługi. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wprost z nieba runął do Wisły. Napływają niepokojące informacje, są poszkodowani

2. Koronawirus obecny w żywności? Niepokojące wyniki badań

3. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy

- Od pierwszych dni epidemii wprowadziliśmy we wszystkich naszych placówkach podwyższone standardy bezpieczeństwa - obowiązkowy dystans, maseczki/przyłbice, dezynfekcja, określona liczba osób przebywających jednocześnie w placówce - przekazała Ewa Krawczyk z biura prasowego Santander Bank Polska - w strefie żółtej i czerwonej znajduje się 18 oddziałów tego banku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość, nie żyje miliarder. Zostawił po sobie prawdziwą fortunę
  2. Papież podjął ostateczną decyzję. Sławoj Leszek Głódź musi pogodzić się z losem
  3. Nowa lista czerwonych i żółtych powiatów. Jest spore zaskoczenie
  4. Łukasz Szumowski powiedział właśnie, kiedy cała Polska może stać się czerwoną strefą
  5. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News