Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?

Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze? Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Duży bank poinformował, że konieczne było podjęcie odpowiednich kroków, które mają pomóc w poradzeniu sobie z problemami, jakie pojawiły się na horyzoncie. Wiele osób może być zaniepokojonych tymi doniesieniami, dlatego też bank zdecydował się na skierowanie do klientów ważnego przekazu. Znana jest przyczyna problemów tej instytucji finansowj, okazuje się, że nie należą one obecnie do rzadkości.

Bank zdecydował się na podjęcie kroków mających ograniczyć negatywne skutki pandemii koronawirusa. Sektor finansowy jest jednym z najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki i banki głośno mówią o swoich ogromnych stratach. Czy to możliwe, że klienci stracą wszystkie pieniądze?

Alior Bank poinformował, że konieczne było dokonanie odpisów

Bank boryka się z problemami, które wywołane zostały przez pandemię koronawirusa. Zarząd zdecydował się zareagować i dokonać zmian, klienci słysząc te doniesienia mogą zacząć się martwić, że pieniądze przechowywane na koncie mogą nie być bezpieczne. Zarząd Alior Banku postanowił dokonać odpisów sporych rozmiarów, gdyż przewidywane są duże straty. Podano, co jest ich główną przyczyną. 

Zyski generowane dotychczas przez bank znacznie zmaleją, dlatego też zdecydowano się na spisanie na straty blisko 676 mln złotych. Już 19 sierpnia zostanie opublikowany półroczny raport, który pokaże jak ciężkich 6 miesięcy ma za sobą bank. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest kryzys wywołany przez koronawirusa, a co za tym idzie m.in. niespłacanie przez klientów zaciągniętych kredytów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Liczby nie pozostawiają złudzeń

Kredyty zaciągnięte w banku w dużej mierze przestały być spłacane, a więc to, co stanowiło jeden z głównych filarów dochodów nagle zniknęło i jeszcze przez długi czas nie wróci do wcześniejszego poziomu. Alior Bank przekazał, że jedynie w wyniku niespłacania rat kredytów odnotowano straty 363,6 miliona złotych. Wzięto również pod uwagę zwiększenie się ryzyka nieregulowania wierzytelności -na ten cel przypisano 150 milionów złotych, a kolejne 100 milionów bank przekazuje na spłatę osób, które przed 11 września 2019 r. przedterminowo spłaciły swoje należności względem Alior Banku. Zarząd zdecydował się na wydanie komunikatu, który ma uspokoić zaniepokojonych tymi liczbami klientów.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko trwało moment, nagrania porażają. Nie żyje co najmniej 7 osób, w tym niemowlę

2. Myślała, że na nosie ma zwykłą krostkę. Niestety był to pierwszy objaw strasznej choroby

3. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych

Sytuacja jest stabilna i nie ma podstaw do obaw

- Wskaźniki kapitałowe i płynnościowe banku pozostają na poziomach znacząco przekraczających minimalne wymagania regulacyjne i pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie banku - przeczytać można w komunikacie wydanym przez Alior Bank i cytowanym przez portal Money.pl. Zatem klienci jak na razie nie mają żadnych powodów do obaw, a działania podjęte przez zarząd mają zapewnić dalsze sprawne funkcjonowanie placówek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. „Opowiem wam, co za nowe buty potrafią zrobić biedne dziewczyny. Nie mają hamulców”- Daniel
  2. Na jaw wyszła prawda o bracie Agaty Dudy. Przerwał milczenie i zdradził ich prywatny sekret
  3. Prymarny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Zagrożenie aż do 22 sierpnia
  4. Fatalne doniesienia o aktorze TVP i TVN. Ciężko chory, nie ma nawet na chleb
  5. Prowadzący "Pytanie na śniadanie" natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News