Masz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzega

Masz oszczędności w banku? Lepiej wypłacić gotówkę, karty mogą nie zadziałać. Profesor ekonomii ostrzega Źródło: pixabay/gosiak1980

Bank nie jest już bezpiecznym miejscem, by trzymać w nim swoje oszczędności? Profesor ekonomii ostrzega przed tym, co może wydarzyć się w Polsce. Lepiej wypłacić z banku gotówkę, bo katy niedługo mogą przestać działać.

Bank jest miejscem, w którym wiele osób przechowuje swoje oszczędności. Zazwyczaj oferty banku są na tyle korzystne, że Polacy mogą liczyć na zysk w postaci niewielkiego oprocentowania. Dziś jednak jeden z profesorów ekonomii ostrzega, że lepiej wypłacić wszystkie oszczędności. Co powoduje, że bank już nie jest bezpiecznym miejscem dla oszczędności Polaków?

Bank nie jest bezpiecznym miejscem dla oszczędności?

Osoby, które na rachunkach oszczędnościowych przechowują pieniądze, z pewnością powinny wziąć pod uwagę wypowiedź profesora ekonomii, Konrada Raczkowskiego. Ekspert brał dzisiaj udział w internetowym programie "Money. To się liczy", gdzie podzielił się swoimi obawami na temat bankowości w kraju. 

- Każdy rachunek w jednym banku jest zabezpieczony do 100 tys. euro. Dobrze mieć parę złotych na wydatki domowe, bo nie zawsze karty zadziałają, ale nie przesadzajmy z wybieraniem środków, banki są bezpieczne - przekazał prof. Konrad Raczkowski.

Oznacza to, że bank wciąż jest bezpiecznym miejscem, w którym Polacy mogą trzymać swoje oszczędności. Jednak zdroworozsądkowe podejście każe być czujnym i wypłacić niewielkie sumy, które będziemy mieli odłożone na "czarną godzinę". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Bank wyprowadzi ujemne oprocentowanie? 

Ekonomista w programie został także zapytany o to, czy wyobraża sobie sytuację, kiedy banki w kraju wprowadzą ujemne oprocentowanie. 

- Jest pytanie, czy wtedy ludzie nie zaczęliby gremialnie wycofywać swoich wkładów po to, żeby zamienić je na inne aktywa. To jest to niebezpieczeństwo. W przypadku takiego runu na banki, te utraciłyby stronę bilansową do udzielania jakiegokolwiek kredytowania - przekazał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski przekazał dramatyczne wieści. Gdyby nie jeden szczegół, Polska miałaby już tendencję spadkową

2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

Wypowiedź profesora ekonomii ma na celu nakłonienie mieszkańców kraju do tego, by w domu mieli odłożone pieniądze. Nigdy nie wiadomo, kiedy i na jak długo karty przestaną działać.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mama dwójki dzieci walczy z białaczką. Pilnie potrzebuje pomocy dobrych ludzi
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Od wczoraj wielu Polaków otrzymuje SMS-y od MZ. Gdy go dostaniesz, natychmiast musisz zrobić ważną rzecz
  4. Media obiegły niebywałe informacje o byłym Alicji Bachledy-Curuś. Poderwał największą gwiazdę Hollywood
  5. Dramatyczne poszukiwania polskiego studenta. Świadkowie wyjawili porażające fakty
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News