bank atak na klientów
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Joanna Szwalikowska - 8 Lipca 2020

Trwają ataki na klientów jednego z banków w Polsce. CERT alarmuje, można stracić pieniądze

Klienci jednego z największych banków w Polsce są w ogromnym niebezpieczeństwie. W każdej chwili mogą stracić pieniądze. CERT alarmuje, trwa atak na klientów, złodzieje mogą wykraść nasze dane osobowe. Należy zachować szczególną ostrożność.

Trwa atak na klientów jednego z największych banków w Polsce. Cyberprzestępcy wykorzystują kolejne kanały, by dostać się do naszych danych osobowych. CERT alarmuje, by zachować ostrożność. Klienci są w ogromnym niebezpieczeństwie, mogą stracić wszystkie pieniądze.

Klienci jednego z największych banków w Polsce są w ogromnym niebezpieczeństwie

- Obserwujemy wzmożoną aktywność związaną z atakami wykorzystującymi fałszywe domeny banków i reklamy Google. Napastnicy polują na osoby szukające stron logowania do bankowości w Google. Fałszywe serwisy prezentowane są jako pierwszy wynik przez nadużycie reklam Google - alarmuje CERT na profilu w mediach społecznościowych.

Krzysztof Jackowski przerwał milczenieJackowski przerwał milczenie, wiele osób wstrzymało oddechy. Nikt nie był gotowy na powalającą prawdęCzytaj dalej

Klienci Getin Banku są atakowani już od dwóch tygodni. Cyberprzestepcy tym razem wykorzystują reklamy w przeglądarce Google. W każdej chwili grozi im niebezpieczeństwo, złodzieje mogą dostać się do naszych danych osobowych, a następnie wykraść tożsamość.

Złodzieje poprzez reklamy w przeglądarce Google i podszywanie się pod strony logowania do bankowości internetowej zbierają nasze dane osobowe, a następnie wykradają tożsamość. O wycieku może nas poinformować administrator danych osobowych, możemy również zorientować się sami poprzez identyfikację wirusa na naszym urządzeniu. Jak się zachować w takiej sytuacji?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

MężczyznaMężczyzna wprowadził się do nowego domu. Z piwnicy usłyszał dziwne odgłosy, w środku dokonał porażającego odkryciaCzytaj dalej

Jeśli padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych, podstawowe kroki, jakie powinniśmy podjąć, to przede wszystkim zgłoszenie sprawy na policję oraz do banku. Następnie powinniśmy wylogować się ze wszystkich urządzeń, a także zmienić wszystkie hasła w serwisach, najlepiej ustawić dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Ważne, by przez cały czas monitorować aktywność na kontach oraz sprawdzić, czy ktoś nie posłużył się naszymi danymi osobowymi.

Możemy również skorzystać z darmowego raportu BIK, w takim przypadku należy zadzwonić na infolinię oraz przedstawić całą sytuację. W dokumencie znajdziemy informację o wszystkich zaciągniętych zobowiązaniach w innych bankach. Skorzystanie z usługi Centralnej Informacji pozwoli również na zweryfikowanie, czy złodziej nie posłużył się danymi ofiary oraz nie założył rachunku bankowego na jej dane.

Dzisiaj grzeje:

1. O jej ciąży z 13-latkiem pisały wszystkie media. Nie żyje

2. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny apel. Każda kobieta powinna się z nim zapoznać

Cyberprzestępcy atakują bardzo często, dlatego warto zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z bankowości internetowej. Fałszywe maile i strony internetowe to coraz częstsze przypadki prób kradzieży naszej tożsamości. W przypadku otrzymania podejrzanego maila, pod żadnym ozorem, nie otwierajmy go, a tym bardziej linków i plików znajdujących się wewnątrz niego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ogromne szaleństwo w Biedronce. Za mniej niż 10 złotych kupisz najbardziej pożądane produkty na wakacjach
  2. Uwielbiany mistrz świata wyszedł na ryby. Niestety, nie żyje. Przyczyna śmierci 32-latka zmroziła nam krew w żyłach
  3. Trwają ataki na klientów jednego z banków w Polsce. CERT alarmuje, można stracić pieniądze
  4. Dramat za zamkniętymi drzwiami, cierpienie było ogromne. Justyna Pochanke przed laty nie mogła opanować łez
  5. Powiedzieli Tyszkiewicz, że ma nowotwór. Dopiero później ujawniono niemożliwą prawdę
  6. TVP nagle wydało kluczowe oświadczenie. Chodzi o Andrzeja Dudę, w końcu cała Polska poznała prawdę

Dziś odbył się pogrzeb brata papieża Benedykta XVINiebywałe sceny na pogrzebie brata papieża, ciężko powstrzymać łzy. Co się stało z Benedyktem?Czytaj dalej

Źródło: Bankier PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News