Fatalna wiadomość dla wszystkich klientów banku PKO BP. Zawieszono jedną z najważniejszych usług do odwołania

Fatalna wiadomość dla wszystkich klientów banku PKO BP. Zawieszono jedną z najważniejszych usług do odwołania Źródło: .

Bank PKO BP zmienia zasady. Klienci muszą się przyszykować na to, że jedna z najważniejszych jego usług zostaje zawieszona do odwołania. Jakie zmiany już weszły w życie i czego mogą się spodziewać klienci w nadchodzących tygodniach?

Bank PKO BP znalazł się w ciężkiej sytuacji, od kiedy spadły oprocentowania kredytów. Oszczędności trzymane w bankach także nie przynoszą już żadnych korzyści. Niestety, wpływa to na wprowadzenie wielkich zmian, które nie do końca mogą spodobać się klientom, korzystających z usług PKO BP. 

Bank PKO BP zawiesza lokaty dla firm

Bank PKO BP przekazał w ostatnich dniach, że od 6 lipca 2020 roku zawiesza do odwołania oferty lokat terminowych dla firm i przedsiębiorstw. Oficjalnie podano, że lokaty, które zostaną otworzone do 5 lipca, będą prowadzone na dotychczasowych warunkach. Jednak jest gorsza wiadomość, bo już w pierwszym dniu kolejnego okresu umownego, zostaną zamknięte. Środki, które będą na rachunku, zostaną przekazane na rachunek bankowy klienta. 

W praktyce oznacza to, że firmy, które mają konto w PKO i chcą, by ich oszczędności zostały w jakikolwiek sposób oprocentowane, do końca tego tygodnia muszą założyć lokatę. Warto przypomnieć, że obecnie odsetki proponowane przez bank i tak są minimalne. Klienci banku PKO BP nie mogą liczyć na wielkie sumy z odsetek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dlaczego Bank PKO BP zawiesza jedną z najważniejszych usług?

Bank PKO BP informuje, że zawiesza lokaty dla swoich klientów ze względu na wyjątkowo niskie stopy procentowe. Po zmianach wprowadzonych przez Radę Polityki Pieniężnej bankom w Polsce nie opłaca się oferowanie odsetek dla firm. Czy istnieje jakaś alternatywa dla firm, które chcą lokować wolne środki? 

Dzisiaj grzeje: 1. Część obostrzeń wkrótce powróci? Ważny apel do ministra zdrowia, ręce opadają

2.Nie żyje 21-latek. Nie pomogła nawet natychmiastowa reanimacja

Okazuje się, że firmy nie mają możliwości, by dziś lokować swoje środki. Bank PKO BP na razie informuje swoich klientów, że otwieranie lokat będzie zawieszone do odwołania. Nie wiadomo, do kiedy może potrwać taka sytuacja. Ekonomiści z PKO BP przekazują, że z prognoz wynika, że ciężka sytuacja może utrzymać się jeszcze w przyszłym roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteście klientami Biedronki? Uważajcie na okropne działania oszustów w internecie, dziesiątki osób już są ofiarami ponurych praktyk
  2. Justyna Żyła rozpaczliwie ratowała swoje małżeństwo z Piotrem. Prawda wyszła na jaw, nie chciał się zgodzić na drastyczny krok
  3. Magda Gessler pokazała, jak odpoczywa. Wszyscy patrzyli tylko na jej kolana, 1 detal wszystko zdradził
  4. Kiedy wyszli na scenę "Mam talent" jury myślało, że doszło do pomyłki. Zmienili zdanie, gdy zobaczyli, co chłopcy robią z ustami
  5. Myjesz grzyby przed gotowaniem lub suszeniem? Konsekwencje mogą być fatalne, dla własnego dobra lepiej wiedzieć
  6. Zdążył wystąpić w prawdziwych polskich hitach. Marcin Kołodyński zginął tragicznie, miał przed sobą całe życie

Źródło: Money pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News