Fatalna informacja dla posiadaczy kont w bankach. Zacznie się po wakacjach, lepiej się przygotować

Fatalna informacja dla posiadaczy kont w bankach. Zacznie się po wakacjach, lepiej się przygotować Źródło: East News Arkadiusz Ziółek

Bank, którego jesteś klientem, prawdopodobnie tak jak inne instytucje finansowe zmaga się z konsekwencjami kryzysu gospodarczego, spowodowanego panującą pandemią koronawirusa. Media obiegła fatalna informacja dla posiadaczy kont bankowych. Trudna sytuacja rozpocznie się już po wakacjach. Warto przygotować się na nią już teraz.

Bank, tak jak każda inna placówka, został dotknięty przykrymi konsekwencjami pandemii. Niemal wszystkie polskie instytucje finansowe pracują nad rozwiązaniami, które mają wpłynąć na poprawę ich sytuacji finansowej. Żeby zanotować lepsze wyniki, planuje się wprowadzenie zmian, które mogą okazać się kłopotliwe dla klientów. Z informacji, która pojawiła się na portalu Business Insider, wynika, że problemy będzie można odnotować po zakończeniu sezonu wakacyjnego. Wiemy, co czeka nas już za kilka tygodni. Już teraz warto podjąć kroki, które uchronią nas przez problemami.

Bank zmieni dotychczasowe zasady oprocentowania kredytów

Banki przyznają, że obecnie trwa analiza taryf opłat i prowizji, a także zmiana regulaminów. Niektóre placówki dokonały już niezbędnych modyfikacji, inne czekają ze zmianami na zakończenie sezonu wakacyjnego. Prace spowodowane są kryzysem finansowym, z którym być może boryka się także bank, w którym masz konto. Z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski wynika, że w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku zysk sektora bankowego spadł o 42,2% i wyniósł 3,38 miliarda złotych. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zaczęło się od podatku bankowego, który nas przydusił i spowodował, że za prowadzenie akcji kredytowej jesteśmy karani haraczem. Potem przyszedł koronawirus i niskie stopy procentowe, a na koniec pieniądze z tarczy wypłacone przedsiębiorcom spowodowały, że zapotrzebowanie na kredyty skurczyło się (...) prześwietlamy każdą pożyczaną złotówkę, aby nie mieć potem problemów z odzyskaniem pieniędzy. - mówił w rozmowie z portalem Business Insider jeden z dyrektorów Narodowego Banku Polskiego.

Bank udziela mniej kredytów, a zerowa stopa oprocentowania przekłada się na problemy finansowe. W efekcie pojawią się opłaty dotyczące wszystkich transakcji obsługiwanych przez bank. Rozwiązanie to uderzy zarówno w klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Tam, gdzie do tej pory nie było prowizji, zostaną one wprowadzone. Można spodziewać się także wzrostu obowiązujących opłat. Już teraz wiele osób musi płacić za użytkowanie kart debetowych, które do tej pory były bezpłatne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. Rząd właśnie potwierdził. Wspaniałe wiadomości dla emerytów

3. Wiele osób pogrążyło się żałobie. Tragiczna śmierć 25-latki

Niestety, wszystko wskazuje na to, że czasy, w których bankowość była darmowa, bezpowrotnie minęły. Tanie kredyty będą z kolei nieosiągalne dla większości Polaków. Mało kogo będzie stać na wkład własny, który w przypadku kredytu hipotecznego będzie sięgał nawet 30-40% wartości pożyczki. Można spodziewać się także nagłego zastrzeżenia kart z dużym limitem kredytowym, które zastąpią nowe, z debetem opiewającym na kilka tysięcy złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz konto w banku? Jeżeli tak, czekają cię przykre zmiany po wakacjach
  2. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd wprowadzi ogromne zmiany. Obostrzenia w niektórych regionach, wielokrotnie wyższe kary
  4. Szykuje się rewolucja w 500 plus. Rodzice nie będą mogli wydawać pieniędzy w dowolny sposób
  5. W weekend pili skażony alkohol. Nie żyje prawie 100 osób
  6. Dramat uwielbianego gwiazdora, jego żona straciła dziecko. Nie po raz pierwszy
  7. Nawet 4 294,67 zł dodatku do emerytury. Każdy może go dostać, warunek jest tylko jeden
  8. Rudi Schuberth narzeka na żenująco niską emeryturę. Wybudował 4 domy obok Łeby, wynajmuje turystom i sprzedaje swoje wyroby wędliniarskie
  9. Uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach? Jest komentarz GIS, nie mamy dobrych informacji

Źródło: Business Insider

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News