Poważne ostrzeżenie jednego z banków w Polsce. Klienci mogą stracić wszystkie oszczędności

Poważne ostrzeżenie jednego z banków w Polsce. Klienci mogą stracić wszystkie oszczędności Źródło: pixabay.com jarmoluk

Popularny bank pilnie ostrzega wszystkich klientów. Okazuje się, że przez jeden błąd mogą stracić wszystkie swoje oszczędności. Sytuacja jest poważna, dlatego lepiej nie lekceważyć tych informacji.

Duży bank szybko odkrył problem, dlatego pierwsze ostrzeżenie w tej sprawie pojawiło się w mediach jeszcze nim doszło do najgorszego. Klienci muszą być czujni, ponieważ potrzeba naprawdę niewiele, by stracić wszystkie pieniądze. Łatwo się nabrać i paść ofiarą cyberoszustów. 

Bank przestrzega klientów. Mogą stracić wszystkie oszczędności 

Bank PKO BP wydał oficjalny komunikat, w którym ostrzega klientów przez internetowymi przestępcami. Oszuści stale wracają, wymyślając coraz bardziej przebiegłe sposoby na wykradzenie danych Polaków i przejęcie ich pieniędzy. Tym razem chodzi o fałszywe potwierdzenia operacji wysyłane drogą mailową.

Portal Komputer Świat podaje, że przestępcy, poprzez wysłanie fałszywego maila, próbują zdobyć "wrażliwe informacje" lub zainstalować złośliwe oprogramowanie na urządzeniu potencjalnej ofiary, by mieć dostęp do konta bankowe klienta PKO BP i wykraść jego oszczędności. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Przestępcy wysyłają fałszywe potwierdzenia operacji, w których podszywają się pod PKO Bank Polski. E-mail udaje powiadomienie z serwisu transakcyjnego, a treść i tytuł sugerują, że w załączniku jest potwierdzenie transakcji z iPKO. E-maile przychodzą z fałszywych adresów, udających prawdziwe bankowe adresy, np. potwierdzenie@ipko.pl lub confrimation@ipko.pl. Otwarcie załącznika powoduje instalację złośliwego oprogramowania – dzięki temu przestępcy mają kontrolę nad komputerem ofiary - brzmi cytowany przez Komputer Świat komunikat banku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady

2. Kołatanie serca może zwiastować niebezpieczne choroby. Nie wolno go lekceważyć

PKO BP udostępnia również przykładowy mail, nadesłany przez oszustów.

PKO BP

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Koledzy z szatni dokuczają Jakubowi Błaszczykowskiemu. Wymyślili mu specjalny pseudonim
  3. Zrobili dziewczynce pamiątkowe zdjęcie z urodzin. Dopiero później zauważyli przerażający szczegół w tle
  4. 90-latka weszła na scenę Mam talent, ale nikt nie wiedział, co zaraz zrobi. Publiczność nie wytrzymała, wszyscy zaczęli krzyczeć
  5. Który z lodów jest prawdziwy? Odpowiedź jest trudniejsza niż się wydaje, tylko drobny szczegół zdradza prawdę
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Źródło: Komputer świat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News