Bank wydał ostateczny komunikat co do decyzji odnośnie kredytów
Pixabay jarmoluk
Agata Jaroszewska - 2 Maja 2020

Ważny komunikat dużego banku. Ostateczna decyzja ws. spłacania kredytów

Bank postanowił wyjść naprzeciw klientom posiadającym kredyt i zdecydował o odroczeniu jego spłaty. Koronawirus w Polsce dotknął wielu branż i właściciele wielu firm walczą o to, by utrzymać się na rynku. Także w polskich domach można zauważyć skutki epidemii, ponieważ do tej pory pewne zarobki zmalały lub wręcz zupełnie zniknęły. Sytuacja powoli staje się coraz bardziej poważna i nie wiadomo, co przyniesie następny miesiąc, dlatego część klientów mających zobowiązanie kredytowe może bardzo ucieszyć się z tej decyzji.

Bank przedstawił jasne warunki na jakich ma odbywać się cały proces odroczenia spłaty rat. Podzielił się także innymi wdrożonymi w działanie praktykami mającymi na celu pomoc osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji.

Zagadka z wilkiemCzy potrafisz wypatrzeć skrytego w lesie wilka? 95% osób od razu się poddajeCzytaj dalej

Bank automatycznie przedłuży spłatę kredytu

Bank Santander poinformował swoich klientów, że jeśli w najbliższym czasie kończy im się termin kredytu i widnieje on na ich rachunku bieżącym, to nastąpi automatyczne przedłużenie. Kredytobiorcy otrzymają dwa dodatkowe miesiące na to, aby uregulować należności względem banku. Dużym plusem, o którym trzeba wspomnieć, jest to, że nie będzie wymagało to podpisywania dodatkowego aneksu do umowy, a sam bank nie będzie pobierał za tę czynność żadnej dodatkowej opłaty. Osoby martwiące się o swoją płynność finansową na pewno ucieszą się z takiego rozwiązania i docenią gest banku. Santander wyjaśnił także, co w przypadku klientów, których kredyt jest jeszcze daleki od zakończenia - oni także otrzymują pomocną dłoń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

W pewnych przypadkach konieczne będzie złożenie wniosku

Jak informuje portal Money, Santander zwrócił się także w stronę klientów z kredytami z dalszym terminem spłaty. Kiedy obarczeni jesteśmy kredytem z limitem malejącym i jego końcowy termin nastąpi za 4 do 6 miesięcy, to możliwe jest złożenie w banku specjalnego wniosku. Można prosić o obniżenie limitu lub całkowite zawieszenie kredytu na okres 3 miesięcy. Ci, którzy martwią się swoją sytuacją finansową, a zobowiązanie w Santanderze jest przewidziane na dłuższy niż pół roku, okres także znajdą dla siebie rozwiązanie.

Dzisiaj grzeje:

1. Trzecia taka śmierć w Polsce. Prezydent przekazał tragiczne wiadomości

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Na pewno wiele osób doceni taką możliwość

Kredytobiorcy ze zobowiązaniem powyżej 6 miesięcy mogą złożyć w banku wniosek o zawieszenie obniżenia limitu na okres 3 lub 6 miesięcy. Z wiadomości przekazanych przez Money w takiej sytuacji klient będzie płacił jedynie raty odsetkowe, a kapitał zostanie zamrożony i trafi na koniec okresu kredytowego. Oferta banku Santander nie ma jak na razie terminu ważności. Wszystkie formalności można załatwić poprzez bankowość internetową.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wieku
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: Money

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News