Nie ma żartów, wprowadzono podatek od pieniędzy. Wiadomo, kto zapłaci

Nie ma żartów, wprowadzono podatek od pieniędzy. Wiadomo, kto zapłaci Źródło: pixabay Peggy_Marco

Bank w kraju może już niebawem przejść wielką rewolucję. Okazuje się, że żarty się skończył, a podatek od pieniędzy już wszedł w życie. Wiadomo, kto będzie musiał zapłacić.

Bank będzie wprowadzał zmiany, by przerzucić koszty na swoich klientów. Decyzje wydają się nieodwracalne, a jak zawsze to klienci będą musieli ponosić koszty zmian. Podatek od gotówki czeka już za rogiem. 

Bank będzie obchodził opłaty, kosztem klientów

W Polsce nie było o tym głośno, ale pod koniec zeszłego roku Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, wyrokiem wydanym 3 października wprowadził nowy podatek. Opodatkowane zostały wszelkie procesy związane z gotówką, czyli cashprocessingiem i cashhandlingiem, które polegają na sortowaniu, liczeniu, pakowaniu czy w końcu transporcie pieniędzy

Do tej pory każdy bank w Polsce obchodził płacenie podatku od gotówki, udowadniając, że są zwolnieni z tego obowiązku ze względu na sektor finansowy, w którym pracują. Jednak Minister Finansów postanowił zamknąć tę furtkę prawną dla banków w Polsce. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Pieniądz występuje w charakterze towaru, a usługi z nim związane nie mają charakteru usług finansowych i nie różnią się zasadniczo od analogicznych usług wykonywanych na innych towarach - stwierdził. 

O ile w przypadku firm jest prościej, bo mogą doliczyć VAT do faktury, to w przypadku banku, sprawa zaczyna się komplikować. Banki, które nie chcą tracić pieniędzy, szukają możliwości, by koszta przerzucić na swoich klientów. 

Każdy bank w kraju mierzy się z tym problemem

Pojawiło się pytanie, jak bank może podnieść opłaty związane z usługami, w których pojawia się gotówka. Chodzi przede wszystkim o wpłaty i wypłaty z bankomatów, a także deponowanie i odbiór pieniędzy w kasach. Jednak, w jaki sposób wprowadzić wyższe ceny, jeśli większość banków nie pobiera opłat za te usługi, a klienci zdążyli już przywyknąć do tego, że nie muszą ponosić takich opłat.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna akcja policji w siedzibie TVP

2. Ojciec obecny przy porodzie zdradził, co najbardziej go zaskoczyło. Lista jest naprawdę długa

Najwyższą cenę przyjdzie zapłacić tym, którzy nie płacą za wpłacanie i wypłacanie gotówki z banku. Bank będzie musiał wprowadzić takie opłaty, przewiduje się, że skończą się już możliwości wypłacania pieniędzy za darmo nie tylko w innych bankomatach, ale przede wszystkim, w tym do którego należymy. 

Klienci, którzy do tej pory nie płacili za wpłacanie i wypłacanie pieniędzy z bankomatów, najbardziej odczują zmiany, które najprawdopodobniej wprowadzi każdy bank w kraju. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Składnik, który potrzebny jest szczególnie dzieciom. Warto zadbać, aby im go nie zabrakło
  2. Wielka tragedia odebrała głos kibicom. Ośmiu piłkarzy zginęło w trakcie drogi na mecz
  3. Rozpaczliwy widok. Wygląd grobu 15 lat po śmierci Trafankowskiej woła o pomstę do nieba
  4. Pitbull zapłodnił husky. Szczeniaki wyglądają jak 8 cud świata, spektakularne zwierzaki
  5. Mięso kurczaka w Polsce jest skażone? Po tych słowach nie ma już żadnych wątpliwości
  6. Robert Makłowicz błaga Polaków o pomoc. Potrzebne są duże pieniądze

Źródło: moneypl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News