Maryja z tęczową aureolą je banana. Ta grafika to hit w sieci

Maryja z tęczową aureolą je banana. Ta grafika to hit w sieci Źródło: .

Banany w ostatnim czasie stały się najbardziej kontrowersyjnymi owocami w naszym kraju, a teraz zagościły na grafice, która podbija cały Internet. Niektórzy są oburzeni tym, co przedstawia.

Banany z wystawy, która odbyła się w warszawskim Muzeum Narodowym wywołały niemałe poruszenie w sieci, a to za sprawą tego, że wystawa prezentująca kobietę jedzącą ten owoc została odwołana. Dla niektórych osób prezentowane fotografie były zbyt gorszące i wprost kojarzyły się z nadmierną seksualnością. Jednak przeciwnicy tej decyzji również dają głośno o sobie znać, a stworzona przez nich grafika podbija teraz Internet.

Banany poróżniły Polaków

Nie da się ukryć, że sztuka niejedno ma oblicze. Szczególnie nurt sztuki nowoczesnej jest bardzo szeroko krytykowany za formy przekazu, jak i sam swój wygląd. Mówiąc wprost, jest na tyle inna, że nie trafia do bardzo dużej ilości odbiorców. Dotyczy to zarówno obrazów, które niekiedy wyglądają, jakby malował je kilkulatek, jak i muzyki oraz innych aspektów sztuki.

W tym wypadku mamy do czynienia z filmem oraz zdjęciami ukazującymi kobietę jedzącą banan. Mogłoby się wydawać, że w takim obrazie nie może być nic gorszącego, jednak nie wszyscy podzielają taki pogląd, a zdjęcie wystawy wywołało pod budynkiem muzeum prawdziwy "bananowy protest".

Również polscy celebryci na swoich profilach w mediach społecznościowych zaczęli odnosić się do całej tej akcji, jednak czegoś takiego raczej nikt się nie spodziewał.

Nie da się ukryć, że nasze społeczeństwo jest bardzo podzielone, a ingerencja w symbole religijne zawsze wiąże się z dużym oburzeniem u licznej grupy osób. Tak też będzie bez wątpienia i w tym przypadku, ponieważ po polskim Internecie krąży grafika, na której widzimy Maryję właśnie z bananem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Chodzi dokładniej o Matkę Boską Częstochowską, która wokół głowy ma tęczową aureolę oraz pałaszuje banana trzymanego przez dzieciątko Jezus. Mimo że cała sprawa z kontrowersyjną grafiką jest bardzo świeża, to już zdążyła poróżnić wielu internautów.

 - Przesada! Jak tacy jesteście wyluzowani, to zróbcie tak samo z muzułmańska świętością - pisze jeden z internautów.

Bez wątpienia czekana nas teraz prawdziwa powódź zdjęć oraz memów nawiązujących do tej sytuacji, ale już nawet w tym momencie dla wielu osób pewne granice zostały przekroczone, a to może wywołać prawdziwą burzę.

Banany fot. facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan powiększyła swój biust? Fani pospadali z krzeseł widząc jej OGROMNE wdzięki!
  2. Dramat Agnieszki Chylińskiej! Po latach zdradziła bolesny sekret. TEN mężczyzna bardzo ją skrzywdził
  3. Maja Sablewska bez ubrań wije się w pościeli. Niejednemu oczy wyjdą z orbit (FOTO)
  4. Co łączy Julię Wieniawę i Michała Szpaka? Opadły nam szczęki
  5. Porażająca przepowiednia ojca Pio o III WŚ. Zdradził, co stanie się z Polską
  6. GIF wycofuje z aptek popularne leki. Lepiej wyrzućcie je natychmiast do kosza

 

źródło: Warszawa w Pigułce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News