Zdumiewające wypowiedzi. Kluczowa część banana zawiera larwy, siedlisko bakterii i jad?

Zdumiewające wypowiedzi. Kluczowa część banana zawiera larwy, siedlisko bakterii i jad? Źródło: unsplash

Banany są ulubioną przekąską wszystkich dzieci i dorosłych, na całym świecie sięgamy po nie każdego dnia. Dietetycy zachęcają do ich jedzenia, ale dookoła pojawia się wiele mitów na ich temat. Krąży sporo pogłosek na temat szkodliwości kluczowej części tego owocu.

Banany mają swoich zwolenników na całym świecie. Nie ma osobny, która kiedyś nie próbowałaby bananów. Jedzą je wszyscy. Są idealną, zdrową przekąską po którą warto sięgnąć w każdym momencie dnia. Dietetycy są zgodni co do ich wartości odżywczych, która fantastycznie wpływają na nasze zdrowie. Wiele osób jednak uważa, że kluczowa część owocu, czyli końcówka, jest bardzo szkodliwa.

Co takiego kryją w sobie banany?

Przechodnie, zapytani o to, czy odcinają końcówkę od banana, odpowiedzą, że tak. Wskazując powody, dlaczego tak robią, można dowiedzieć się, że kluczowa część banana, może zawierać niebezpieczne dla zdrowia składniki, takie jak: larwy, bakterie czy nawet jad żmii. 

Odcinanie końcówki od banana ma nie tylko ułatwiać spożycie produktu, ale również wyeliminować dostęp do naszego organizmu niewłaściwych składników.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Trzeba raz na zawsze rozwiać ten mit żywieniowy - końcówka banana nie zawiera w sobie ani pająków, ani larw. Próżno szukać w niej też jadu. Czarny punkt, który występuje na końcówce banana nie sprawi, że po jego zjedzeniu, ktokolwiek trafi do szpitala czy umrze.

Pomimo tego, że banany należą do owoców, które spożywane są bez skórki, żywieniowcy zalecają, żeby przed obraniem, umyć owoc. Krok ten należy wykonywać na takiej samej zasadzie, jak mycie cytryny przed obraniem czy ziemniaków, by pozbyć się środków chemicznych, które zostały użyte przed ich zerwaniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Zmarła samotna i zapomniana. Była uwielbianą pogodynką TVP

- Banany są bardzo zdrowe i bardzo pyszne, nie bójcie się jeść bananów w całości, bo ich końcówki po prostu nie są groźne - powiedziała dietetyk, psycholog Agata Ziemlicka-Łaska, zachęcając do jedzenia bananów w całości. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Afera na wizji "Mam talent". Uczestnik upokorzył Chylińską, zemściła się skandalicznie, aż się w nim zagotowało
  2. Po porodzie była pewna, że podmienili jej dziecko w szpitalu. 30 lat później odkryła straszne fakty
  3. Mąż wrócił wcześniej, zobaczył żonę w łóżku, spojrzał kto śpi obok i skamieniał. Widok, którego nie przewidział
  4. Co dzieje się z Jolantą Kwaśniewską? Ikona stylu z trudem przeżyła koniec prezydentury męża
  5. Premier zdradził plany dotyczące 14. emerytury. Pozostawił jednak jedną istotną niewiadomą

źródło: vod

Następny artykuł