Banany są zdrowe
Pixabay.com StockSnap
Monika Majko - 6 Maja 2020

Naukowcy odkryli niebywałą właściwość bananów. Mają rzecz cenniejszą od witamin

Banany mają nie tylko wiele cennych witamin, ale również niezwykłe właściwości. Potwierdzono ich leczniczy wpływ na działanie układu krwionośnego i co za tym idzie, obniżanie ryzyka zawału serca. To jednak nie jedyne zaskakujące zalety tych owoców, naukowcy przedstawili niezwykłe wyniki badań.

Banany są pyszne i zdrowe, wie o tym każdy zwolennik zdrowej diety, w jadłospisie której niemal nigdy nie pomija się tych żółtych owoców. Okazuje się, że oprócz wielu cennych witamin, banany mają również niezwykłe właściwości prozdrowotne. Naukowcy przedstawili wyniki nowych badań - są zaskakujące.

Banany wspomagają pracę m.in. układu krwionośnego, co zmniejsza ryzyko zawału serca

Amerykańscy naukowcy wykazali, że banany posiadają wystarczającą ilość potasu, by wpływać korzystnie na prace ludzkiego układu krwionośnego. US Food and Drug Administration, czyli rządowa Agencja Żywności i Leków zezwoliła na uznanie tych owoców za środek o zdolności do obniżania ciśnienia krwi, który zmniejsza ryzyko zawału serca.

Stan klęski żywiołowejWłaśnie powstała uchwała wzywająca rząd do natychmiastowego wprowadzenia stanu klęski żywiołowejCzytaj dalej

Jak tłumaczą naukowcy z Uniwersytetu w Alabamie, wystarczy zjeść codziennie tylko jednego banana dziennie, by dostarczyć organizmowi wystarczającą dawkę potasu, pozwalającą na prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego. Okazuje się jednak, że to nie koniec cudownych zalet tych owoców.

Banany mogą okazać się również skuteczne przy łagodzeniu objawów depresji

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pyszne ciasto wyczarujesz przy użyciu jedynie dwóch składnikówNajprostsze ciasto na świecie. Potrzeba tylko 2 składników, prawdziwe niebo w gębieCzytaj dalej

Najnowsze wyniki badań przeprowadzonych wśród pacjentów cierpiących z powodu depresji wskazują, że banany mogą mieć korzystny wpływ na łagodzenie objawów tej choroby. Według ekspertów, owoc zawiera tryptofan, czyli aminokwas egzogenny, który jest prekursorem serotoniny znanej jako "hormon szczęścia". Jej odpowiedni poziom w organizmie ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Dzisiaj grzeje:

1. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Już się zaczęło, wszyscy są zagrożeni

2. Na co naprawdę chorowała córka Kasi Kowalskiej? Gwiazda: ”Jak śmiałaś, córeczko”

Poza tym banany zawierają niemal wszystkie najważniejsze witaminy, są świetnym źródłem witamin z grupy B, które również wpływają na poprawne funkcjonowanie systemu nerwowego. Specjaliści przekonują, że dieta bogata w banany, pomaga ukoić nerwy i może wpływać na poprawę ogólnego nastroju.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny apel lekarza z Bergamo. Przedstawił, jak wygląda sytuacja w jego kraju
  2. Świat obiegła przerażająca informacja. Nie żyje gwiazdor znany w całym kraju, pierwszy taki przypadek na świecie
  3. Dopiero teraz Anna Dymna opisała ostatnie spotkanie ze Zbigniewem Wodeckim. Ciężko opanować łzy
  4. Mężczyzna zapłacił na stacji benzynowej banknotem 200 zł i odjechał. Gdy kasjer zobaczył, co dostał, aż pobladł
  5. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający
  6. Spis najlepszych dni w 2020 roku na sianie ogórków. Zbiory będą niesłychane, "we wtorek pełen worek"

Krzysztof JackowskiJackowski pomaga w poszukiwaniu Kacperka. Kobieta zdradziła całą prawdę o działalności, jaką podejmujeCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News