Niesamowite odkrycie na dnie Bałtyku. Po sieci krąży nagranie

Niesamowite odkrycie na dnie Bałtyku. Po sieci krąży nagranie Źródło: fot. pixabay.com

Morze Bałtyckie lub bardziej popularnie Bałtyk jest obecnie oblegane przez turystów. Jeden z nich dokonał zaskakującego odkrycia na jego dnie. W sieci już krąży nagranie tego, co odnalazł.

Nasze morze chowa wiele tajemnic. Czasami zdarza się, że akwen same je przed nami odkrywa. Niedawno Bałtyk przeszedł przez silne sztormy, które także przyczyniają się do ciekawych znalezisk. Wiele szczęścia miał odwiedzający Półwysep Helski Grzegorz Elmiś. Przechadzając się po miejscowej plaży, zauważył na dnie morza coś, co zdecydowanie zaskakuje. By mieć dowód. wszystko nagrał telefonem i zamieścił w serwisie Instagram. Mężczyzna zauważył poprowadzone po dnie tory. Jak daleko sięgają, nie wiadomo. Są jednak łatwo dostępne i widoczne gołym okiem.

Bałtyk: tory na dnie

Choć odkrycie nie może się równać z tzw. Baltic Sea Anomaly, czyli przypominający statek kosmiczny fragmentem dna między Szwecją a Finlandią, jeśli chodzi o rozgłos, to zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę. Jak tory znalazły się w morzu? - Są około 5-10 metrów od brzegu. Nie miałem pojęcia, że w tym miejscu jest coś takiego - powiedział TVN24 znalazca. Eksperci uspokajają jednak wszystkich miłośników teorii spiskowych, czy myślących, że w tym miejscu mogła biec zapomniana dziś linia kolejowa. Tory zostały położone w konkretnym celu i prawdopodobnie nie były często wykorzystywane. - To prefabrykowane elementy o długości kilku metrów. Układano je doraźnie, by przetransportować jakieś cięższe elementy i załadować na statki bądź okręty - stwierdził dyrektor Muzeum Obrony Wybrzeża, Władysław Szarski. Nie wiadomo, kiedy tory znalazły się w tym miejscu, w którym znajdują się obecnie. Podobne konstrukcje kładli zarówno zamieszkujący niegdyś te tereny Niemcy, jak i Polacy.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gdzie jest burza dziś 07.07.2018? Kiedy będzie burza?
  2. Rząd Izraela protestuje przeciwko kampanii PiS! Konflikt wraca ze zdwojoną siłą
  3. Beata Kozidrak. Historia największej polskiej gwiazdy
  4. Nowe prawo! Właścicieli psów czekają ogromne wydatki
"}" data-sheets-userformat="{"2":4546,"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}"> źródło: fakty.interia.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News