baletnica choroba alzheimera nagranie
FAcebook Toteraz
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

Baletnica z chorobą Alzheimera słyszy muzykę i przypomina sobie cały układ. Wzruszające nagranie

Baletnica, cierpiąca na chorobę Alzheimera w zaledwie kilka sekund po usłyszeniu muzyki, przypomina sobie cały układ. Media społecznościowe obiegło nagranie, które doprowadza do łez.

Baletnica, która znalazła się na nagraniu, to Marta C. Gonzales, która była primabaleriną w nowojorskim balecie w latach 60. zeszłego wieku. W sieci pojawiło się nagranie, na którym kobieta słucha muzyki z "Jeziora Łabędziego", siedząc jednocześnie na wózku inwalidzkim. W ciągu zaledwie kilku sekund zdołała przypomnieć sobie układ, który wykonywała na scenie w 1969 roku.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Ten niesamowicie wzruszający moment zarejestrowano w 2019 roku, niedługo przed śmiercią znanej tancerki. Zostało udostępnione przez hiszpańską fundację, która stosuje muzykę do leczenia pacjentów, cierpiących na różne rodzaje demencji. W ten sposób pobudzają ich pamięć, ale również poprawiają nastrój.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- 53 lata temu była tancerką w nowojorskim balecie. Muzyka Czajkowskiego przyćmiła Alzheimera. Od tego momentu minął już rok. Udostępniłem to nagranie, by zawsze pamiętano o pasji, jaką posiadałaś. RIP Marta C. Gonzales - pisał Antonio Banderas, udostępniając film.

Marta C. Gonzales od lat cierpiała na chorobę Alzheimera. Jak doskonale widać na nagraniu, muzyka była jednak w stanie choć na chwilę pozwolić jej wrócić do czasów swojej świetności, kiedy występowała na scenie, sprawiając, że widzom zapierało dech. Primabalerina zmarła w 2019 roku.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia na całym świecie 1 procent ludzi cierpi na demencję. Rocznie diagnozuje się ok. 7,7 mln nowych przypadków. Tylko w Polsce choruje na nią blisko pięćset tysięcy osób. Lekarze ostrzegają jednak, iż ta liczba będzie znacznie wzrastać - do 2035 roku chorych może być czterokrotnie więcej.

Wzruszające nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News