Leszek Balcerowicz to polski ekonomista, dzięki któremu udało się przeprowadzić reformację Polski z kraju socjalistycznego w wolno rynkowy. Udało mu się również zdławić hiperinflację, która mogła skończyć się katastrofą gospodarczą.

Poza osobami doceniającymi jego wkład w rozwój polskiej gospodarki, nie brakuje również krytyków Leszka Balcerowicza. Wielu z nich to zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości, z którą to partią Balcerowicz od lat ma na pieńku.

Tym razem polski ekonomista wypowiedział się na temat upolityczniania prokuratury przez PiS, do czego jego zdaniem dochodzi. Mowa między innymi o naruszenie zasady niezależności władzy sądowniczej poprzez ustanowienie prokuratorem generalnym posła Zbigniewa Ziobry.

– Każdy, kto chce się utrwalić u władzy próbuje opanować aparat państwa, a zwłaszcza te jego organy, które mogą być użyte przeciw oponentom (wojsko,służby specjalne,policja, prokuratura, aparat podatkowy, sądy). Apartyjność tych organów jest niezbędnym warunkiem zachowania demokracji. Widzimy jak sądy opierają się atakom ze strony PiS. W prokuraturze powstaje stowarzyszenie LEX SUPER OMNIA, by sprzeciwiać się jej upolitycznieniu. To są bardzo ważne działania,bo od zachowania ludzi pracujących w w/w organach zależy skuteczność antydemokratycznych zapędów. Funkcjonariusze państwa powinni pamiętać, że z mocy konstytucji służą społeczeństwu, a nie jakiejkolwiek partii. Działanie na rozkaz nie jest żadnym usprawiedliwieniem i bardzo źle się kojarzy. – tłumaczy Balcerowicz.

Zgadzacie się z Balcerowiczem, że PiS upolitycznia prokuraturę?

źródło: facebook

 

...

Zobacz również

Zobacz również