Balcerowicz o Ziobrze: Bulwersuje mnie, jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Blidy

Balcerowicz o Ziobrze: Bulwersuje mnie, jest moralnie odpowiedzialny za śmierć Blidy Źródło: Wikimedia

Leszek Balcerowicz rozmawiał z Agatonem Kozińskim. Wywiad został zrealizowany dla serwisu polskatimes.pl. Ekonomista ostro skrytykował działania rządu oraz ministra Zbigniewa Ziobrę.

Balcerowicz twierdzi, że po przejęciu przez Zbigniewa Ziobrę stanowiska Prokuratora Generalnego, Polsce grozi wzrost dyspozycyjności prokuratorów, a zmiany dotyczące wymiaru sprawiedliwości stworzą niebezpieczny system.

- Czy to oznacza, że należy stworzyć system, w którym będzie można łatwiej wsadzać do więzienia osoby, które Ziobro o coś podejrzewa? Proszę nie powtarzać sloganów. Już raz widzieliśmy, w jaki sposób działa Ziobro - mówił.

- Mnie bulwersuje fakt, że człowiek, który jest, przynajmniej moralnie, odpowiedzialny za śmierć Barbary Blidy, nie został za to rozliczony. Mnie bulwersowało to, że Ziobro, będąc ministrem sprawiedliwości, publicznie, na konferencjach prasowych linczował ludzi. To najgorsze zachowanie ministra sprawiedliwości, jakie sobie można wyobrazić. To, że ktoś taki jak on po raz kolejny objął stanowisko ministra sprawiedliwości, jest sygnałem ostrzegawczym - dodał.

Balcerowicz poruszył również temat sondaży i słabych wyników Platformy Obywatelskiej.

- Niskie sondaże dla PO specjalnie mnie nie dziwią. Jej strategia licytowania się z PiS na obietnice socjalne okaże się pewnie podobnie skutecznym ruchem politycznym jak likwidacja OFE. Wysokie notowania Nowoczesnej, nowej partii, która ma regularnie poparcie w wysokości kilkunastu, a czasami nawet więcej procent, pokazują, jak wielka jest wśród Polaków tęsknota za partią rozsądku i odpowiedzialności. To, że się pojawili nowi ludzie w polityce, jest bardzo ważne - przekonywał.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/opinie/wywiady/a/balcerowicz-rzad-sklada-mase-obietnic-to-cynizm-lub-niekompetencja,9463937/3/
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News