Egzamin na prawo jazdy dla wielu kursantów wiąże się z ogromnym stresem. Jeden z ubiegających się o wydanie dokumentu wpadł więc na zadziwiający pomysł, który ostatecznie nie okazał się jednak skuteczny.

37-latek z Tarnobrzegu nie był przekonany co do swych umiejętności prowadzenia samochodu. Bardzo chciał jednak zdać trudny egzamin, który umożliwiłby mu uzyskanie prawa jazdy.

Prawo jazdy – egzamin

Wraz z instruktorem wymyślił więc „genialny” plan. Znalazł swego sobowtóra, który zamiast niego miał pojawić się na egzaminie. Co ciekawe, „zatrudniony” mężczyzna był jednak… 16 lat młodszy.

Sobowtór udał się do WORD-u z dokumentem tożsamości tego, pod którego miał się podszyć. Sprawdzający listę obecności egzaminator zauważył jednak, że nie przypomina on do końca osoby ze zdjęcia, dlatego zaczął zadawać niewygodne dla oszusta pytania.

Surowa kara

Ostatecznie mężczyzna cały się zaczerwienił, po czym uciekł z ośrodka. Sprawą zajęła się jednak policja, a „spiskowcom” ich czyny nie ujdą na sucho.

Ostatecznie kursant, instruktor oraz sobowtór zostali oskarżeni o „usiłowanie wyłudzenia poświadczenia nieprawdy”. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Coś niepokojącego dzieje się nad Bałtykiem. To tzw. „ciemne loty”
  2. Ile zarabia Sławomir w TVP? GIGANTYCZNA kwota

Czy egzaminy na prawo jazdy są zbyt trudne?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Który wojewoda został najhojniej nagrodzony w 2017 roku? Niektóre sumy robią wrażenie!


Jak wiele jest w Polsce korupcji? Wypadamy TRAGICZNIE na tle Europy!