Wstyd! Po koncercie Bajmu nie cichną głosy oburzenia

Wstyd! Po koncercie Bajmu nie cichną głosy oburzenia

Do nie lada zgrzytu doszło po ostatnim koncercie grupy "Bajm" w Lublinie. Zdaniem mediów, Beatę Kozidrak i jej zespół spotkała bardzo niemiła niespodzianka. Czego dotyczy problem?

To był wielki powrót Beaty Kozidrak i grupy "Bajm" do niezwykle szczególnego dla nich miasta. To właśnie tam, przy Ulicy Grodzkiej, wychowała się wokalistka oraz jej starszy brat Jarosław. To także tam popularna grupa stawiała swoje pierwsze kroki w muzyce, czyli na ścieżce, która zaprowadziła ich na szczyt. Teraz jednak w rodzinnej miejscowości Kozidrak doszło do oburzającego wydarzenia. Grupa w trakcie 2-godzinnego koncertu zagrała swoje największe hity, takie jak "Biała Armia" czy "Nie ma wody na pustyni". Cały występ oglądało około 40 tysięcy osób. Cały występ był dedykowany niedawno zmarłemu bratu wokalistki, Jarosławowi. Z tej okazji, na scenę zaproszeni zostali członkowie pierwszego składu grupy "Bajm". Cały występ wyglądał pięknie, a zwieńczyło go wręczenie specjalnych medali od prezydenta miasta. To wywołało łzy na twarzy wokalistki.

Dawny "Bajm" uhonorowany, ale... nieopłacony?

Jednak niestety, ta wspaniała okazja pozostawiła w grupie pewien niesmak. Jak wynika z informacji prasowej, dawni członkowie kapeli nie otrzymali żadnego honorarium za występ. Sprawę skomentował Andrzej Grądkiewicz, były gitarzysta grupy. W swoim wywiadzie zaznaczył, że ani minuty nie wahał się nad przyjęciem oferty ponownego wejścia na scenę i nie interesowała go kwestia finansowa, gdyż był to dla niego zaszczyt. Jednak po koncercie nikt nie rozmawiał z nim na temat jakiejkolwiek umowy, czy też tantiem za występ. Muzyk nie ma tego za złe swojej zaprzyjaźnionej grupie, bo sam dobrze czuł się na scenie. To samo powiedział inny artysta, Andrzej Koziara, mówiąc, że zagrał z Jarkiem i dla Jarka. Jak zaznaczają przedstawiciele miejscowego domu kultury, występ nie był charytatywny, a grupa otrzymała za nie pełne wynagrodzenie. Dlaczego zatem doszło do sytuacji w której ktoś nie dostał honorarium? Internauci są oburzeni tym, jak aktualny skład grupy potraktował swoich weteranów oraz uważają że nie w porządku jest milczenie na temat jest sytuacji. Jaką kwotę powinien otrzymać dawny skład? Tego nie wiemy, gdyż obie strony obowiązuje tajemnica handlowa, jednak można szacować, że mowa tu o kilku tysiącach złotych.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Gwiazdy internetu wyśmiane w show TVN. Pożałują udziału w programie?
  2. Jedna decyzja PiS i tysiące rodzin straci 500 plus
  3. Agnieszka Chylińska zamilkła pierwszy raz w życiu. Niezwykłe sceny w show TVN
Następny artykuł