Naciśnij paznokieć dużego palca i obserwuj przez 5 sekund. Niebezpieczne objawy dotykają coraz więcej osób

Naciśnij paznokieć dużego palca i obserwuj przez 5 sekund. Niebezpieczne objawy dotykają coraz więcej osób Źródło: unsplash.com Imani Bahati

Badanie trwa zaledwie kilkanaście sekund, włączając w to 5-sekundową obserwację. Warto wykonać ten szybki eksperyment. Mało kto wie, że badanie bardzo często wykonują ratownicy medyczni, bardzo im to pomaga w ogólnej ocenie sytuacji.

Badanie nie zajmuje dużo czasu, każdy powinien wykonać je co pewien czas - szczególnie osoby w nieco starszym wieku. Niebezpieczeństwo tyczy się głównie ich. Zanim wybierzemy się do lekarza sprawdźmy, co mówi nam nasze ciało.

Każdy powinien znaleźć chwilę, żeby sprawdzić stan swojego zdrowia

Badanie można wykonać na dużym paluchu stopy. Wystarczy ucisnąć paznokieć na tyle długo, aby skóra nieco zbledła. Następnie paluch puszczamy i liczymy, w ile sekund barwa skóry pod paznokciem wraca z bladej do normalnej, różowej. Powinno trwać to nie więcej niż 5 sekund. Jeśli zmieściłeś się w czasie, gratulujemy, jednak jeśli skóra odzyskała zdrowy kolor później niż po 5 sekundach może to oznaczać, że masz kłopoty z krążeniem i należy udać się do lekarza. Również palce, które stale są czerwone lub lekko niebieskawe wskazują na zaburzenia układu krążenia.

Ocenę nawrotu kapilarnego można także wykonać umieszczając dłoń na wysokości serca i uciskając paznokieć przez kilka sekund, aż zblednie - instrukcja taka sama jak w przypadku palca u stopy. W przypadku, gdy badanie przeprowadzamy na dłoni, powrót zdrowej barwy skóry nie powinien trwać dłużej niż 2 sekundy, inaczej oznacza to problemy z krążeniem obwodowym. W przypadku stóp i dłoni nie powinniśmy martwić się złym wynikiem jeśli przebywamy w zimnym lub słabo oświetlonym pomieszczeniu. Warto je powtórzyć w nieco lepszych warunkach.

Nie tylko to szybkie badanie powie wiele o twoim zdrowiu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Stopy mogą zdradzić nie tylko informacje o naszych problemach z krążeniem, ale mają też związek z innymi chorobami. Warto obserwować ich stan na bieżąco - jeśli zauważymy owrzodzenia i "pergaminową" skórę, powinniśmy wykonać badania w kierunku cukrzycy.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

Innym ciekawym badaniem na wykrycie cukrzycy jest test z ołówkiem z gumką. Trzeba jedynie "przejechać" gumką po spodzie, grzbiecie i bokach stopy. Jeśli słabo będziemy odczuwać przedmiot na skórze, może to oznaczać właśnie cukrzycę lub uszkodzenie nerwów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość, nie żyje miliarder. Zostawił po sobie prawdziwą fortunę
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News