O co chodzi? Szokująca decyzja PiS ws. badań nad katastrofą smoleńską

O co chodzi? Szokująca decyzja PiS ws. badań nad katastrofą smoleńską Źródło: Fot. Wikimedia Commons

Katastrofa smoleńska została dziś nazwana przez prezydenta Andrzeja Dudę największą tragedią naszego kraju od czasów II wojny światowej. Obywatele chcą więc znać szczegóły śledztwa, które zostały jednak utajnione. Dlaczego?

Badaniem próbek materiałów z miejsca katastrofy zajmują się obecnie eksperci z Rzymu oraz Londynu. Żaden z członków zespołów nie chce jednak komentować szczegółów wewnętrznych ustaleń.

Katastrofa smoleńska - co ustalili specjaliści?

- Nadal pracujemy, próbek jest dużo - powiedział jedynie w rozmowie z PAP pułkownik Adolfo Gregori, reprezentujący specjalną komórkę karabinierów do spraw analiz naukowych. Ostateczne wyniki badań będą dostępne jedynie w polskiej prokuraturze. W podobnym tonie wypowiadają się eksperci z Wielkiej Brytanii. Dlaczego zatajają przed społeczeństwem szczegóły katastrofy, którą żyła cała Polska i wszystkie światowe media?

Zaskakujące milczenie

- Nasze wsparcie jest rutynowe i czysto naukowe, bo (laboratorium) jest znane na całym świecie jako centrum niezależnej analizy śledczej materiałów wybuchowych - stwierdzili rzecznicy Defence Science and Technology Laboratory. Co ciekawe, czas pracy specjalistów był szacowny na okres sześciu miesięcy. Już dziś stwierdzić możemy, że potrwa zdecydowanie dłużej. W tej sprawie wciąż pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi, a fakt, że badania zostały utajnione świadczy o tym, że polski rząd próbuje coś przed nami ukryć.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przełomowa deklaracja Kaczyńskiego. Opozycja w potrzasku
  2. Wszyscy dzisiaj o Smoleńsku, a PiS przyjął właśnie szokujący projekt
  3. Pawłowicz przegięła?! OSTRO do Pihowicz: Chamstwo lewackie, mordę otwiera i…
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News