Babka Kiepska była kimś więcej niż myśleliśmy. Wryje was w ziemię
Marcin Owczarek - 7 Grudnia 2018

Babka Kiepska była kimś więcej niż myśleliśmy. Wryje was w ziemię

Babka Kiepska to nie tylko postać z popularnego serialu. To ikona, która na zawsze pozostanie w sercach Polaków. Większość z nas wie, kim była, jak się zachowywała i jaka wspaniała aktorka się w nią wcieliła. To nie była jej jedyna wielka rola.

Babka kiepska jest dobrze znana każdemu Polakowi. Wystąpiła w serialu Świat Według Kiepskich, który bił rekordy popularności. Zostanie zapamiętana przez wszystkich jako sprytna staruszka, która nie znosiła swojego zięcia oraz uwielbiała oglądać "Koziołka matołka" Niestety, aktorki, która ją grała, już z nami nie ma, a nieliczni pamiętają, że ma wiele równie dobrych ról.

Babka Kiepska śmierć, Rozalia Kiepska nie żyje

To była wstrząsająca wiadomość dla wszystkich. Aktorka, która wcielała się w rolę Babki Kiepskiej, Krystyna Feldman, miała już swoje lata. Urodziła się w 1916 roku i bardzo długo była aktywna zawodowo. Można ją było zobaczyć w takich wspaniałych filmach jak "Mój Nikifor", "Ogniem i Mieczem", Stawka większa niż życie" czy "Awantura o Basię". Aktorka zmarła 24 stycznia 2007 roku w swoim mieszkaniu.

Babka Kiepska ostatni odcinek

Aktorka najbardziej była znana z roli w "Świecie według Kiepskich". Ostatni odcinek, w jakim wystąpiła to 482 odcinek pt. "100 jaj". Mogliśmy tam jednak usłyszeć tylko jej głos. Babkę Kiepską uśmiercono wraz z odejściem aktorki. Poszła do "nieba, gdzie nie ma chleba".

Babka Kiepska imię

Wszyscy znali ją jako tę jedną postać - Babka Kiepska. Jednak ona również miała swoje imię. W serialu nazywała się Rozalia Kiepska. Z domu nazywana była Małolepsza. Nie wiadomo do końca, dlaczego nadawano jej nazwisko Kiepska, kiedy miała swoje. Prawdopodobnie jest to niedopatrzenie. W życiu aktorka nazywała się Krystyna Feldman.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Bartosz Żukowski"Świat według Kiepskich" może Waldusiowi nie wystarczyć. Najwyższe alimenty gwiazdCzytaj dalej

Babka Kiepska ile miała lat

A ile lat miała babka Kiepska? W prawdziwym życiu aktorka urodziła się 1 marca 1916 roku, a zmarła 24 stycznia 2007 roku. Miała więc 90 lat, kiedy od nas odeszła. W serialu postać urodziła się w sierpniu 1901 roku, a zmarła wtedy, kiedy prawdziwa aktorka. Miała więc w "Świecie według Kiepskich" aż 105 lat w ostatnich dniach życia.

Świat według Kiepskich babka, Babka Kiepska cytaty

Babka Kiepska to nie tylko wspaniała postać, która była charyzmatyczna i śmieszna, ale to także ikona, o której długo nie zapomnimy. Jak każda postać ma wiele cytatów i przeszły one już do historii. Często używamy ich, nawet nie wiedząc, że to ona je wypowiedziała. Przede wszystkim stwierdzenie "ty kanalio" przeszło do użytku powszechnego, także "oddawaj moją rentę" można uznać za kultowy tekst. Kiedy kolejnym razem przytoczycie jej słowa, wspomnijcie wspaniałą aktorkę, Krystynę Feldman.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Maria Czubaszek: Na co umarła uwielbiana gwiazda? Prawda jest tragiczna
  2. Ile zarabia Mikołaj Roznerski? Gwiazdor ma się czym pochwalić
  3. Gdzie mieszka Mikołaj? Największa tajemnica w końcu odkryta
  4. Ile lat ma Roksana Węgiel? Wszyscy dają jej o wiele więcej!
  5. Gdzie mieszka prezydent? Absolutnie prestiżowa kwatera
Bartosz Żukowski"Świat według Kiepskich": Szokujące wyznania gwiazd serialu. Ich ciche dramatyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News