80-latka tuż przed śmiercią dała lekarzowi lekcję życia. Ukrywał łzy przed pielęgniarką

80-latka tuż przed śmiercią dała lekarzowi lekcję życia. Ukrywał łzy przed pielęgniarką Źródło: Facebook/Marco Deplano

80-letnia babcia była już przygotowana na swoją śmierć. Lekcja życia, którą dała pewnemu lekarzowi, wycisnęła z niego łzy. Medyk nie mógł spodziewać się czegoś takiego po staruszce, która dokonywała już swojego żywota.

80-letnia babcia przeczuwała, że wkrótce odejdzie. Była nieuleczalnie chora na raka, a jej nerki już nie pracowały. Na konsultację do kobiety przyszedł pewien lekarz, który dostał od staruszki prawdziwą lekcję życia. Nigdy nie zapomni słów, które skierowała do niego niesamowita 80-latka.

Babcia nie chciała już się leczyć

Urolog Marco Deplano został skierowany na konsultację lekarską do nieuleczalnie chorej pacjentki. Wtedy jeszcze nie wiedział, że to spotkanie bardzo wpłynie na jego życie. Kobieta potrzebowała cewnika, ponieważ nie mogła już samodzielnie oddawać moczu. Mężczyzna poinformował ją o tym, jednak reakcja staruszki bardzo go zaskoczyła. 80-latka odmówiła leczenia. Staruszka powiedziała doktorowi, że ona już od dawna nie żyje. 15 lat wcześniej odszedł jej ukochany syn, który zmarł nagle na zawał serca.

– Umarłam wtedy razem z nim. A później, 10 lat temu, umarłam ponownie, kiedy zdiagnozowali u mnie tę chorobę. Ale teraz nie muszę już udawać. Moje dzieci są dorosłe. Ma kto się zająć wnukami. Chciałabym do niego dołączyć. Po co żyć kilka dodatkowych dni z tymi workami, tak bardzo cierpiąc i wymagając tyle ciężkiej pracy, zarówno z mojej strony, jak i ze strony moich bliskich? Mam swoją godność. Czy poczuje się pan urażony, jeśli powiem, że niczego już nie chcę. Jestem zmęczona. Jestem gotowa powierzyć moje życie Bogu - powiedziała staruszka do lekarza Marco Deplano.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po krótkiej rozmowie kobieta miała do lekarza jeszcze jedną prośbę. Zapytała, czy odłączy jej kroplówki i wypuści ze szpitala, aby mogła jeszcze spotkać się z wnukiem i zjeść z nim lody, zanim odejdzie. Mężczyzna ze łzami w oczach zgodził się i wypisał niezbędne dokumenty. Nie chciał jednak aby pielęgniarka zobaczyła jak płacze, dlatego starał się to zrobić ukradkiem. Na koniec staruszka zwróciła się do Marco z nietypową prośbą. Chciała, aby lekarz pocałował ją tak, jakby to zrobił jej zmarły syn. Doktor długo się nie zastanawiał i spełnił prośbę staruszki. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Ta historia była dla Marco niesamowitą, życiową lekcją. Mężczyzna uświadomił sobie, że nie należy bać się śmierci. To tylko ostatnia część naszego życia na ziemi, ale ono będzie trwało dalej, z naszymi zmarłymi bliskimi. Słowa 80-latki na zawsze będą w pamięci lekarza, który był zaszczycony, że mógł poznać tak niezwykłą osobę, podczas wykonywania swoich obowiązków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek 
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Zaskakujące doniesienia o mamie Piotra Woźniaka-Staraka. Trudno powstrzymać łzy
  4. Dzieci bawiły się przed domem, gdy nagle w ich stronę rzucił się pitbull. Sekundy potem doszło do tragedii
  5. Wiadomo jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kobuszewskiego. Poruszające wyznanie rodziny

źródło: Newsner

Następny artykuł