Pilny apel policji o pomoc, szukają mężczyzny. Popełnił obrzydliwe przestępstwo, może zagrażać waszym bliskim

Pilny apel policji o pomoc, szukają mężczyzny. Popełnił obrzydliwe przestępstwo, może zagrażać waszym bliskim Źródło: policja.pl

Babcia padła ofiarą oszusta. W sprawę zaangażowała się policja, która apeluje o pomoc w poszukiwaniach sprawcy. Sytuacja jest naprawdę bardzo poważna, a mężczyzna może stwarzać zagrożenie nawet dla waszych bliskich.

Babcia została w bezwzględny sposób oszukana, o czym niemal od razu poinformowała odpowiednie służby. Nim jednak wszczęto śledztwo, sprawca przepadł jak kamień w wodę, dlatego teraz trwają intensywne jego poszukiwania. Poszlak jednak jest niewiele, zatem funkcjonariusze pilnie proszą o pomoc.

Niczego nieświadoma babcia padła ofiarą oszusta 

29 sierpnia tego roku seniorka z Krapkowic otrzymała telefon od mężczyzny, który podawał się za funkcjonariusza policji tłumacząc, że "pracownicy banków oraz poczty fałszują dane kont, rachunków bankowych, a także dane osobiste narażając w ten sposób mieszkańców Krapkowic na niebezpieczeństwo utraty pieniędzy". 

Oszust poprosił kobietę o zaciągnięcie pożyczki w wysokości 20 tysięcy złotych, na co ta przystała bez większego zawahania wciąż nie podejrzewając, że własnie zostaje w obrzydliwy sposób wykorzystana. Babcia spotkała się z rzekomym policjantem w umówionym miejscu i przekazała mu wszystkie pieniądze. Chwilę później ślad po nim zaginął.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Policja apeluje o pomoc 

Gdy tylko staruszka zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła sprawę prawdziwej policji, która od razu wszczęła śledztwo. Funkcjonariusze zaczęli zbierać materiał dowodowy, jednak poszlak jest tak niewiele, że w głównej mierze są zmuszeni polegać jedynie na rysopisie, jaki podała ofiara. 

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd PORAŻA
2. Matka przeżywa horror na żywo. Jej 9-letni syn to "bestia"

Tym samym policja udostępnia przygotowany wizerunek sprawcy i apeluje do wszystkich o pomoc w poszukiwaniach. Śledczy proszą o przekazanie na komisariat informacji, które mogłyby ich doprowadzić do mężczyzny. Służby podają, że w dniu zdarzenia, ubrany był w niebieską koszulkę i niebieskie jeansy oraz miał przy sobie granatową torbę na ramię. Oszust jest niskiego wzrostu i ma około 60 lat. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas
  2. Pracownik skupu złomu zauważył pod bramą dziwną rzecz. Przyjrzał się bliżej, pobladł i od razu wyciągnął telefon
  3. Bajecznie prosty przepis na idealny sernik bez pieczenia. Zachwyca orzechowym smakiem, doskonale sprawdzi się na świąteczny stół
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala  
  5. Następna DZIURA w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

Źródło: rmf24

Następny artykuł