Babcia codziennie nakładała szklankę na klamkę. Sąsiedzi śmiali się z niej, ale gdy poznali powód, zaczęli robić tak samo

Babcia codziennie nakładała szklankę na klamkę. Sąsiedzi śmiali się z niej, ale gdy poznali powód, zaczęli robić tak samo Źródło: lelum.pl

Babcia codziennie zakładała na klamkę od drzwi zwykłą szklankę. Sąsiedzi, widząc co robi starsza kobieta, pokładali się ze śmiechu. Przestali, gdy dowiedzieli się, dlaczego.

Niejedna babcia ma dziwne i niezrozumiałe dla młodszych osób zwyczaje. Czasem wynikają one z wieku, czasem ze starych przyzwyczajeń, a czasem z lekcji, które taka starsza osoba wyciągnęła z życia. Zachowania tej kobiety sąsiedzi kompletnie nie mogli zrozumieć. 

Babcia zakładała szklankę od drzwi, sąsiedzi śmiali się do rozpuku

Starsza kobieta zakładała szklankę na klamkę od wewnątrz, przez co sąsiedzi nie od razu poznali jej specyficzny zwyczaj. Gdy jednak spostrzegli, co robi babcia, zaczęli się zastanawiać, skąd wziął się u niej ten zabawny nawyk. W końcu ktoś odważył się ją o to spytać, wtedy okazało się, że pomysł nie jest taki głupi, jak mogłoby się wydawać.

Okazało się, że to dosyć oryginalny sposób ochrony przed włamywaczami. Starsza kobieta zdawała sobie sprawę, że jej słuch nie jest już taki jak kiedyś, dlatego trudno jej będzie obronić się przed włamywaczem. Przy tym szklanka jest znacznie tańsza niż profesjonalny alarm, który mógłby nadwyrężyć budżet staruszki.

Nietypowy pomysł babci ma bardzo praktyczne zastosowanie

Działanie takiego alarmu w praktyce jest bardzo proste. Jeśli ktoś naciśnie klamkę od zewnątrz, szklanka wewnątrz mieszkania upadnie na ziemię, najprawdopodobniej się rozbijając. W efekcie kobiety usłyszy huk i będzie wiedziała, że coś się dzieje, ponadto sam włamywacz może spłoszyć się hałasem i uciec.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje o córce Kasi Kowalskiej budzą lęk. Sytuacja jest dramatyczna

2. Ratowniczka medyczna wychodziła na dyżur. Nie mogła przewidzieć, co przygotowali dla niej sąsiedzi, łzy same płyną

Oczywiście metoda działa tylko wtedy, gdy jesteśmy w domu. Jeśli zapomnimy zdjąć szklanki przed wyjściem z domu, po powrocie możemy mieć przykrą niespodziankę w postaci zbitego szkła do sprzątania. Jednak w przypadku, gdy nie mamy pieniędzy na alarm i obawiamy się włamania, możemy z powodzeniem stosować i tę metodę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące wyznanie. Pacjenci opowiedzieli o swoich objawach COVID-19
  2. Legenda światowej piłki walczy o życie. Jest zakażony koronawirusem, jego stan jest bardzo ciężki
  3. Nieprawdopodobnie smutna wiadomość, minister finansów popełnił samobójstwo. Mieszkańcy sąsiada Polski pogrążeni w żałobie
  4. Urząd Skarbowy może zablokować twoje konto. Wystarczy tylko jedna rzecz, żeby stracić dostęp do pieniędzy
  5. Babcia codziennie nakładała szklankę na klamkę. Sąsiedzi śmiali się z niej, ale gdy poznali powód, zaczęli robić tak samo
  6. Nie chciało jej się iść do fryzjera, więc wylała na pasemka kilka puszek Coli. Efekty ścinają z nóg

Źródło: Lelum

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News