Mateusz kupił w Biedronce popularne słodycze. Babcia skosztowała i wszczęła alarm, a on prawie zwymiotował na ten widok

Mateusz kupił w Biedronce popularne słodycze. Babcia skosztowała i wszczęła alarm, a on prawie zwymiotował na ten widok Źródło: Wikipedia/ Artur Andrzej / Domena Publiczna

Babcia została poczęstowana przez wnuka słodyczami, które kupił w Biedronce. Wystarczył jeden kęs, by wszczęła alarm. Starsza pani zareagowała błyskawicznie, a Mateusz prawie zwymiotował.

Babcia pana Mateusza zdążyła zjeść zaledwie jeden cukierek. Całe szczęście, że dzięki jej szybkiej reakcji po słodycze nie sięgnęła reszta rodziny. Ich zjedzenie mogłoby nie skończyć się dobrze. Pan Mateusz zakupił niezwykle wadliwy towar, na widok którego prawie zwymiotował.

Babcia natrafiła na cukierek z czymś okropnym 

Pan Mateusz wybrał się na zakupu do jednej z częstochowskich dyskontów sieci Biedronka. W jego koszyku znalazła się torebka cukierków, które kupował już nieraz. Nie spodziewał się, że tym razem słodycze okażą się popsute. Wszystko wyszło na jaw po jednym kęsie. Problem zauważyła - czy też zasmakowała go - poczęstowana babcia.

- Nie zdążyłem zjeść tych cukierków, moja babcia po konsumpcji drugiego wszczęła alarm. Cukierki były oblepione robakami, albo były w nich larwy, pajęczyny. Wymiotować się chciało... - tak w "Super Expressie" relacjonował zdarzenie pan Mateusz.

Reakcja sklepu i producenta. Cukierki pod kontrolą

Mężczyzna od razu poinformował także sklep, w którym zrobił zakupy, sanepid oraz producenta słodyczy. Władze sieci zareagowały błyskawicznie. Nie tylko wysłano pisemne przeprosiny do pechowego klienta, lecz także dokładnie sprawdzono towar z częstochowskiego sklepu. Choć nie znaleziono larw, przeprowadzono dezynsekcję.

Sklep informuje, że zanieczyszczenie cukierków mogło nastąpić na wielu etapach jego dystrybucji. Sklep regularnie przechodzi kontrole, które mają zapobiec rozwijaniu się szkodliwych owadów.

- Niezależnie od powyższego, mimo, iż nie otrzymaliśmy innych podobnych zgłoszeń od naszych klientów związanych ze wskazanym problemem w tej placówce, w sklepie zostanie przeprowadzona dodatkowa kontrola wyspecjalizowanej firmy, która dokona dezynsekcji - zapewniły władze częstochowskiej Biedronki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Produkt sprawdzony przez producenta

Zareagowała także firma będąca producentem cukierków. Przeprosiła klienta i zapewniła, że przeprowadza dokładne kontrole przygotowywanych produktów. Z każdej partii produkcyjnej wybierana jest próbka. Ta przechowywana jest w kontrolowanych warunkach, by sprawdzić, czy nie dochodzi do nieprawidłowości na dalszych etapach. Test partii, na którą trafił pan Mateusz i jego babcia, nie wykazała żadnych wad produktu.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Emerytura jeszcze szybciej. Jest wniosek o obniżenie wieku emerytalnego

- Przebadane kontrpróby nie posiadały cech obecności szkodników lub ich pozostałości. Analizie poddaliśmy stosowane surowce oraz zapisy z ich przyjęcia - zapewnia przedstawiciel firmy produkującej cukierki.

Badania przeprowadzone na terenie zakładu wykazały, że to nie firma była źródłem zanieczyszczenia produktu. 

 

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Dziecko zaginęło w wieku 4 lat. 25 lat później pukanie do drzwi wprawiło w osłupienie całą rodzinę
  4. Przyszła mama poszła do lekarza dopiero w 41 tyg. ciąży. Lekarze zobaczyli jej USG i nie wierzyli własnym oczom
  5. 93-letnia panna młoda Sylwia postanowiła zaimponować młodszemu narzeczonemu. Pokazała 4 zniewalające kreacje ślubne

Źródło: Wprost

Następny artykuł