Babcia poradziła jej, żeby wsypała mąkę do zlewu. Wystarczyło kilka minut, żeby uzyskać niesamowity efekt

Babcia poradziła jej, żeby wsypała mąkę do zlewu. Wystarczyło kilka minut, żeby uzyskać niesamowity efekt Źródło: wikimedia/Angelsharum

Babcia zna niejedną sztuczkę i potrafi sprzedać nam patenty, o których nawet nie mieliśmy pojęcia. Pewna kobieta wzięła przykład z mamy swojej mamy i zastosowała trik, z którego jej babcia korzystała przez kilkadziesiąt lat. Okazało się, że wsypanie mąki do zlewu ma niespodziewane skutki.

Niemal każda babcia potrafi zaskoczyć nas swoimi przeróżnymi sztuczkami, których używała przy przygotowywaniu wypieków, sprzątaniu czy w ogóle w szeroko pojętych pracach domowych. Pewna kobieta zdecydowała się podzielił patentem, który przekazała jej właśnie seniorka ich rodu. Chodziło o wsypywanie mąki do zlewu. Jaki był tego efekt?

Babcia wsypywała mąkę do zlewu. Wnuczka zaczęła robić to samo, efekt był piorunujący

Jedną z czynności, za którą nie przepada bardzo dużo osób jest sprzątanie domu. Wiadomo, że nie lubimy tracić czasu na porządki, a do tego dochodzą przeróżne zagwozdki dotyczące miejsc trudno dostępnych albo takich, których nie da się z jakiegoś powody dobrze wyczyścić. 

Przykładem miejsca skrywającego wiele takich zakamarków jest kuchnia. Czyszczenie piekarnika, kuchenki czy zlewu wymaga użycia odpowiednich specyfików, które i tak nie gwarantują 100-procentowej skuteczności. Okazuje się jednak, że bardzo dobre sposoby na czyszczenie znały nasze babcie, które musiał sobie radzić bez całej gamy chemikaliów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Internautka podzieliła się sekretnym sposobem swojej babci na utrzymanie zlewu w nienagannej czystości. Krok pierwszy zakłada usunięcie ze zlewu wszelkich pozostałości pokarmów i wytarcia go do sucha.

Teraz przyszedł czas na wsypanie do zlewu mąki. Wystarczy wrzucić równowartość czterech łyżek stołowych, a następnie wcierać je delikatnie, pamiętając cały czas o wykonywaniu okrężnych ruchów. Po natarciu całości należy odczekać kilka minut.

Dzisiaj grzeje: 1. Łukasz Szumowski zdradził, co wydarzy się w Polsce 15 czerwca. Wiele osób czekało na tę informację

2. Znika kolejne obostrzenie, wielu Polaków będzie zachwyconych. Minister Zdrowia podał ważną datę

Po tym czasie przychodzi czas na najważniejszy punkt. Wystarczy zetrzeć mąkę ściereczką i gotowe, zlew w naturalny sposób odzyskuje swój blask. Koniecznie należy pamiętać o tym, aby pod żadnym pozorem nie spłukiwać mąki do odpływu. Spowodowałoby to przemianę mąki w masę, która po prostu zatka nam rury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Odmówił pomocy kobiecie na wózku. "Ja się nie tykam, jest epidemia"
  2. Kiedyś swoimi występami porywał tłumy. Teraz zaginął bez śladu na oczach małego syna, policja jest bezradna
  3. Egzaminy i rekrutacje do szkół. Minister edukacji zdradził najważniejsze szczegóły
  4. Jak przechowywać truskawki? Wiele osób popełnia jeden z dwóch poważnych błędów
  5. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  6. Biedronka właśnie poszła na całość. W Lidlu, Kauflandzie i Auchan razem wziętych nie ma nic lepszego

źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News