Matka i babcia zabiły swoje nowonarodzone dzieciątko dusząc je w wiadrze z fekaliami. Potem zrobiły jeszcze bardziej obrzydliwą rzecz

Matka i babcia zabiły swoje nowonarodzone dzieciątko dusząc je w wiadrze z fekaliami. Potem zrobiły jeszcze bardziej obrzydliwą rzecz Źródło: unsplash.com/Ian Espinosa

Babcia pomogła swojej córce utopić nowonarodzone dziecko. Nie mieści się w głowie bezduszność tych dwóch kobiet. Gdy były pewne, że noworodek już nie żyje, posunęły się do jeszcze jednej rzeczy.

Babcia wcale nie miała zamiaru powstrzymywać swojej córki przed zrobieniem tak obrzydliwej i drastycznej rzeczy. Noworodek, który właśnie przyszedł na świat, został bez większego zastanowienia umieszczony w wiadrze z fekaliami, gdzie się udusił. Potem było jeszcze gorzej. Czy tak zachowuje się matka?

Babcia pomogła swojej córce uśmiercić dzieciątko

60-letnia Małgorzata B. dobrze wiedziała, że jej córka, Katarzyna K. była w ciąży. Wiedziała również, że nie chciała tego dziecka. Tragedia rozegrała się z 15 na 16 stycznia tego roku w miejscowości Osiny w województwie świętokrzyskim. Do jednego ze szpitalu zgłosiła się 38-letnia kobieta, która trzymała nowonarodzone dziecko zawinięte w foliowy worek.

Wszyscy byli w szoku i natychmiast zajęli się mamą oraz noworodkiem. Katarzyna K. krzyczała i próbowała wmówić wszystkim, że dziecko już urodziło się martwe. Lekarze wcale nie mieli zamiaru wierzyć kobiecie. Sprawa z miejsca trafiła do prokuratury. Badanie wykazało, że chłopczyk został wcześniej umieszczony główką do dołu w wiadrze z fekaliami, a następnie zawinięty w foliówkę.

Nikt nie wiedział o ciąży Katarzyny K.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dopiero w połowie lipca rozpoczął się proces przed Sądem Okręgowym w Kielcach. Obu kobietom postawiono zarzut zabójstwa z motywem zasługującym na szczególne potępienie. Na kolejnej rozprawie, która odbyła się 7 sierpnia, przesłuchano aż 20 świadków. Wszyscy zgodnie sądzili, że nie wiedzieli nic o ciąży kobiety. Przesłuchana była też jedna z pielęgniarek, obecna przy przyjęciu matki dziecka do szpitala. Zeznała, że Katarzyna K. była całkowicie obojętna na los noworodka.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama chce, by jej 14-letnia córka przeszła operację plastyczną. Uważa to za konieczność
2. FPP: Fiskus przywłaszczył sobie bezpodstawnie miliard złotych. Możesz odzyskać swoje pieniądze

Z powodu zachowania Katarzyny K. i okoliczności całej sytuacji, przebadano ją psychiatrycznie. Biegli wydali opinię, że była częściowo niepoczytalna w chwili popełnienia czynu. Zarówno jej, jak i babci dziecka grozi dożywocie. Na tę chwilę obie przebywają w areszcie tymczasowym. Katarzyna K. miała pod opieką jeszcze jedno dziecko: 15-letniego syna, który również był przesłuchiwany w sprawie. Chłopiec znajduje się w dobrych rękach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Tuż przed weselem chciała pozbyć się wzdęcia. Będzie tego żałować do końca życia, zrujnowała całą uroczystość w obrzydliwy sposób
  4. Bank Pekao wystosował pilny komunikat do klientów. Od jutra wielkie zmiany, możecie być zaskoczeni
  5. Tragedia. Nie żyje Stanisław Konturek

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News