Babcia znalazła na strychu stare granaty. Saperzy nie mogli uwierzyć, kiedy dowiedzieli się, co z nimi zrobiła

Babcia znalazła na strychu stare granaty. Saperzy nie mogli uwierzyć, kiedy dowiedzieli się, co z nimi zrobiła Źródło: unsplash/Max_Nüstedt/

Babcia z pewnością nie spodziewała się, że może znaleźć na swoim strychu coś takiego. Dopiero gdy sprawą zajęła się policja, kobieta zrozumiała, co tak naprawdę trzymała w swoich rękach. Była przerażona.

74-letnia babcia znalazła na swoim strychu stare granaty. Staruszka zachowała się w dość nieoczywisty sposób, co wprawiło w niemałe osłupienie ekspertów, którzy zajęli się całą sprawą. Wszystko dzięki sąsiadom kobiety, którzy swoim czujnym okiem zauważyli całe zajście i zdecydowali się podjąć właściwe kroki. 

Babcia znalazła na strychu dwa granaty 

Wydarzenie miało miejsce w gminie Bisztynek (województwo warmińsko-mazurskie). Starsza kobieta podczas sprzątania swojego strychu znalazła dwa granaty. Jak podała Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach, 74-latka nie zdawała sobie sprawy, z czym się faktycznie zetknęła.

Od razu pomyślała, że są to orzechy i postanowiła za pomocą szufli wynieść je na podwórko. Zapewne gdyby nie interwencja pobliskich mieszkańców, kobieta nigdy nie odkryłaby prawdy, bądź poznała ją dopiero, gdyby chciała zjeść swoje "orzechy".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Saperzy nie mogli uwierzyć w zachowanie staruszki 

Całe zajście zauważyli sąsiedzi kobiety, którzy od razu rozpoznali niebezpieczne niewybuchy i nakazali wezwać policję. Służby już kilka minut później zjawiły się na miejscu, a gdy dowiedzieli się, co zrobiła 74-latka, długo nie mogli w to uwierzyć. Nie potrafili zrozumieć, że staruszka zupełnie nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, w jakim się znajdowała. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Bardzo smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wybitny polski reżyser i scenarzysta, przegrał walkę z najpoważniejszym nowotworem

Eksperci szybko rozpoznali, że niebywałe znaleziska to granaty F-1 o zasięgu rażenia od 200 do 400 metrów. Niewybuchami zajmą się wojskowi saperzy z Braniewa, jednak nim do tego dojdzie, piecze nad nimi będzie sprawować miejscowa policja. Nie podano jednak, co stanie się z zabytkowym znaleziskiem, ale niewykluczone, że oba granaty trafią do ekspozycji wojskowej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 200 tys. ludzi za chwilę zostanie NA BRUKU. Wszystko przez komputery
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Wyłowili 13 martwych ciał, wszystkie z nich to kobiety. Polsat przekazał informacje o tragicznych wydarzeniach
  4. Nagły zwrot akcji ws. zabójstwa małej Kristiny. Zbrodnia okazała się jeszcze bardziej brutalna, niż ktokolwiek przypuszczał?
  5. Sekretny przepis Macieja Kuronia na kotlety schabowe. Trzeba zadbać tylko o jeden szczegół, aby cieszyć się nieziemskim smakiem

Źródło: gazeta 

Następny artykuł