Babcia poprosiła o szklankę gorącej wody. Miała łzy w oczach, gdy zobaczyła co przyniósł jej sprzedawca

Babcia poprosiła o szklankę gorącej wody. Miała łzy w oczach, gdy zobaczyła co przyniósł jej sprzedawca Źródło: unsplash.com/Christian Langballe

Babcia miała nadzieję rozgrzać się szklanką gorącej wody, jednak nie miała pieniędzy, żeby za nią zapłacić. Mimo to postanowiła poprosić sprzedawcę o napój. Reakcja mężczyzny odebrała jej mowę.

Babcia cierpiała z powodu zimna. Nie miała gdzie się ogrzać, dlatego wstąpiła do okolicznej kawiarni z nietypową prośbą. Zapytała, czy może dostać szklankę wrzątku. Nie wiedziała, czy ktoś będzie chciał jej pomóc, jednak chciała zaryzykować. Gdy kelner poprosił, żeby poczekała, a kiedy do niej wrócił, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Kelner wysłuchał prośby staruszki i zniknął na zapleczu

Sprzedawca polecił babci, aby usiadła przy stoliku i poczekała. Seniorka nie wiedziała, czego się spodziewać, jednak liczyła, że uda się jej w końcu napić czegoś ciepłego. Po chwili mężczyzna wrócił nie z wodą, a z herbatą. Dodatkowo niósł dużą torebkę ciastek. Wręczył wszystko kobiecie oraz zapowiedział, że za chwilę poda jej posiłek na koszt firmy. Gdy emerytka to usłyszała, miała łzy w oczach, a wzruszenie odebrało jej mowę. Nie spodziewała się takiej dobroci.

Zupełnie inaczej zachowali się dwaj młodzi mężczyźni, którzy czekali na złożenie swojego zamówienia. Zaczęli wyzywać staruszkę i krzyczeć, że "kawiarnia nie jest miejscem dla hołoty". Usłyszał to również sprzedawca, który poinformował klientów, że nie obsługuje hołoty, a następnie poprosił o opuszczenie lokalu. Złość młodzików przybrała na sile, zażądali rozmowy z kierownikiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Babcia była zdumiona wszystkimi wydarzeniami

Kierownik stawił się przy stoliku młodych mężczyzn i wysłuchał całej historii. Po chwili odparł, że istotnie nie obsługują hołoty, a panowie mogą nigdy więcej nie wracać do tego miejsca. Oburzeni młodzieńcy opuścili kawiarnię, a babcia była szczęśliwa i zszokowana wszystkimi wydarzeniami. Nie sądziła, że zwykła prośba o wodę zamieni się w taką awanturę.

Dzisiaj grzeje: 1. Córka chciała zrobić mamie niespodziankę. Gdy otwierała drzwi, usłyszała głośny huk i upadła na ziemię
2. Lepiej, żeby Jolanta Kwaśniewska nigdy się o tym nie dowiedziała. Jej córka właśnie zaliczyła ogromną wpadkę

Nikt jednak nie miał do niej żalu. Kierownik cieszył się, że kelner zdecydował się pomóc potrzebującej kobiecie. Pozwolił jej najeść się do syta i życzył jej miłego dnia. Ta historia z Rosji jest przykładem na to, że dobrych ludzi nie brakuje, trzeba ich tylko umieć znaleźć. Babcia miała wiele szczęścia. Staruszka wierzy w karmę, która dwakroć wynagrodzi mężczyznom ich dobry uczynek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Zakonnica napisała "list od diabła". Naukowcy po 400 latach w końcu go rozszyfrowali, jego treść mrozi krew w żyłach
  3. Na scenę "The Voice of Poland" wyszła 17-latka. Wystarczyła chwila, Michał Szpak był jak zahipnotyzowany
  4. Benedykt XVI dostał wylewu i jest z nim źle? Rzecznik Watykanu wydał specjalne oświadczenie
  5. Elżbieta Jaworowicz od 35 lat prowadzi "Sprawę dla reportera". Dopiero teraz ujawniono prawdę o programie

Następny artykuł