Nasze babcie nie miały racji? Ekspertka obala mit uzdrawiającej "mikstury", którą piliśmy wszyscy

Nasze babcie nie miały racji? Ekspertka obala mit uzdrawiającej "mikstury", którą piliśmy wszyscy Źródło: .

Babcia nie miała racji. Okazuje się, że napój, którym raczyły nas nasze babcie, nie działa. Ekspertka w zakresie zdrowej żywności wyjaśnia, na czym polega babciny błąd i pokazuje, jak można uzyskać zamierzony efekt przy pomocy składników, które naprawdę działają.

Babcia to osoba, która zazwyczaj ma wiele domowych sposobów na wszelkie dolegliwości. Takie metody są zwykle tanie i wymagają zaledwie kilku prostych składników. Rady starszych pań przydają się, jeżeli chodzi o sprzątanie, zdrowie czy pielęgnację ciała.

Jednym z napoi, które mogła serwować nam babcia, była prosta mikstura, dzięki której sen przychodził szybciej. Chodzi o mleko z miodem, które nie tylko dobrze smakowało, ale też miało pomóc osobom cierpiącym na problemy z zasypianiem.

Babcia i jej rada na zasypianie 

Okazuje się, że połączenie to nie przynosi efektu, a wręcz przeciwnie. O ile jeszcze samo mleko może pozwolić szybciej zasnąć, to w połączeniu z miodem już nie. Jest w nim zawarta bardzo duża ilość cukru, która raczej pomaga się rozbudzić niż zasnąć. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Skoro mit związany napojem, które serwowała niemal każda babcia, został obalony, to jak radzić sobie w przypadku, kiedy sen nie przychodzi, a nie chcemy wspomagać się lekami? Na to pytanie odpowiedziała ekspertka od zdrowej żywności.

- Mleko z miodem może i rozgrzewa, ale na pewno nie usypia. To przereklamowany napój. Jeśli chcemy szybciej zasnąć, powinniśmy sobie przygotować gęsty napój ze składników zawierających tryptofan. Na przykład koktajl z mleka, bananów i płatków owsianych. Można dodać cynamonu i taka mikstura będzie wtedy naprawdę pyszna, sycąca i usypiająca - powiedziała dietetyk Hanna Stolińska-Fiedorowicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Znalazła przy rzecze roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

Podkreśla również, że wszelkie kombinacje z cukrem czy miodem nie przyniosą zamierzanego efektu, tylko pobudzenie. W przypadku przedłużających się problemów z zasypianiem należy udać się do lekarza i porozmawiać z nim o tym. Nieleczona bezsenność może nieść poważne zagrożenia dla zdrowia i funkcjonowania całego organizmu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: mamadu

Następny artykuł