Metodą "na córkę" wyłudził od babci ogromne pieniądze. Policja udostępniła portret oszusta, pomóżmy go znaleźć

Metodą "na córkę" wyłudził od babci ogromne pieniądze. Policja udostępniła portret oszusta, pomóżmy go znaleźć Źródło: materiały policji

Babcia została oszukana na wielką kwotę pieniędzy. 79-letnia mieszkanka gminy Ozimek odebrała telefon z prośbą o przekazaniu oszczędności życia. Kobieta zaufała oszustom, a wizerunek jednego z nich został opublikowany przez policję.

Babcia odebrała dziwny telefon. W trakcie rozmowy usłyszała, że jej córka dokonała przerażającego wypadku samochodowego, którego pokrycie będzie kosztować ponad sto tysięcy, a więc tyle, ile zgromadziła w trakcie całego swojego życia. Jak się okazało, do staruszki dodzwonili się oszuści chętni ma jej majątek. Teraz policja szuka osoby, która zabrała pieniądze.

Babcia dała się oszukać. Smutna historia z Ozimka

Mimo że cały czas słyszy się o oszustach działających metodą "na wnuczka", "na syna", "na córkę", to starsi ludzie nadal często padają ich ofiarą. 79-latka, która uwierzyła kobiecemu głosowi mówiącemu o wypadku samochodowym, postanowiła umówić się z rzekomym znajomym swojej córki, który miał dostarczyć jej środki za szkody spowodowane przez krewną. 120 tysięcy złotych, które miała seniorka, zniknęło, a policja szuka osoby, która wzięła pieniądze od staruszki.

Na portrecie pamięciowym zauważyć możemy mężczyznę w średnim wieku posiadającym zmarszczki. Rzekomy "znajomy", który miał dostarczyć pieniądze, posiada także wąs, zaczesane blond włosy i niebieskie, jasne oczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja przestrzega przed metodami oszustów

Kampanii społecznych i ostrzeżeń mówiących o złodziejach wyłudzających pieniądze w podobny sposób nie brakuje, to naiwność i przywiązanie do rodziny jest dla seniorów czynnikiem, który sprawia, że zapominają o tym typie przestępstwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Lublin: znaleziono ROZCZŁONKOWANE ciało. Pies odgryzł głowę właścicielowi. Prokuratura nie ma wątpliwości
2. Straszne doniesienia z polskiej miejscowości. Fragmenty aut porozrzucało na długości 200 metrów

Mimo że liczba takich przestępstw z roku na rok maleje, to policja wciąż apeluje o rozwagę przed rozmowami z nieznajomymi, którzy chcą pieniędzy. Kiedy odbierzemy podejrzany telefon bądź rzekomy "wnuczek", będzie chciał wejść do naszego mieszkania, wtedy najlepiej skontaktować się od razu z policją.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wyrok sądu wbija w fotel. Pozwał za uwiedzenie żony, wygrał fortunę | BiznesINFO
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Nadejdzie zimna i wietrzna noc. Wedle przepowiedni Ojca Pio wtedy wszystko się zacznie
  5. Panna młoda chciała zadać szyku na swoim ślubie. Została bezlitośnie wyśmiana, "założenie tego to samobójstwo”"

źródło: Wprost

Następny artykuł