Weszła do domu babci i potknęła się o jej zwłoki. Brutalny morderca uciekał przez 23 lata, przyszli po niego w Wigilię

Weszła do domu babci i potknęła się o jej zwłoki. Brutalny morderca uciekał przez 23 lata, przyszli po niego w Wigilię Źródło: Materiały policyjne

Jej babcia zginęła w okolicznościach, których nie udawało się wyjaśnić przez wiele lat. Policja szukała sprawcy przez 23 lat, ale w końcu udało się go schwytać. Nie spodziewał się, że wigilie spędzi w areszcie.

Gdy kobieta przyszła w odwiedziny, jej babcia już nie żyła, a jej ciało było skrępowane kablami. Do zbrodni doszło w 1996 roku i przez długi czas sprawa pozostawała nierozwiązana. W końcu policyjne Archiwum X wzięło sprawę w swoje ręce i po 23 latach, morderca wpadł w ręce sprawiedliwości.

Babcia już nie żyła, gdy przyszła w odwiedziny. Wstrząsające morderstwo z przed lat

Do morderstwa doszło w Hajnówce (Podlasie) w kwietniu 1996 roku. Napastnicy podejrzewali, że 73-letnia starsza kobieta, przechowuje w swoim domu większą kwotę pieniędzy. Pomylili się, ale nie oszczędzili kobiety, zamordowali ją w jej własnym domu. Sprawa została umorzona, ale niedawno funkcjonariusze z policyjnego Archiwum X podjęli próbę zakończenia śledztwa.

Śledczy zdecydowali się na ponowną analizę śladów zabezpieczonych niedługo po zbrodni, jak i zgromadzenie nowych dowodów. To pomogło ustalić tożsamość jednego ze sprawców. Okazało się, że był on już wcześniej znany policji, gdyż miał już na swoim koncie inne przestępstwa. Jednak od tego czasu unikał problemów z prawem. Później pracował jako kierowca w firmie transportowej.

Sprawca ukrywał się 23 lata, ale w końcu go dorwano

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja zatrzymała go w wigilię, w drodze pomiędzy Mońkami a Knyszynem, na drodze krajowej numer 65. Oskarżony mężczyzna właśnie wracał z pracy. Zatrzymywali go funkcjonariusze z białostockiego oddziału antyterrorystycznego. 56-latek nie ukrywał zaskoczenia, gdy zatrzymali go funkcjonariusze. Dopiero później uświadomił sobie, za co go zatrzymano.

Dzisiaj grzeje: 1. Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty
2. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Najpierw zabrano go do aresztu, później przewieziono do prokuratury w Hajnówce. Postawiono przed nim zarzut zabójstwa i zastosowano środki zapobiegawcze. Może dostać nawet karę dożywocia, ale sprawa wciąż jest w toku, policja będzie szukać pozostałych sprawców.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Tragiczne informacje z polskiego miasta. Syn zabił własną matkę, gdy zrozumiał, co zrobił, podjął dramatyczną decyzję
  4. Jest piękniejsza od Marceliny. Zawadzka pochwaliła się siostrą, są zdjęcia ze ślubu
  5. Dramatyczne sceny w TVN. Trafili do szpitala, zakleszczył się w 18-latce podczas stosunku

Źródło: Policja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News