Do sieci wyciekło nagranie ukazujące białą nastolatkę, schwytaną w ruinach starego miasta w Mosulu. Jej rodzice szukali jej od miesięcy. Wiadomo kim jest i co jej grozi.

Szesnastoletnia Niemka, Linda Wenzel około roku temu uciekła z domu. Po tym wydarzeniu słuch o niej zaginął. Wiadomo było jedynie, że przez pewien czas znajdowała się w Stambule. Dziewczyna pochodzi z Pulsnitz niedaleko Drezna.

Po tym jak pod koniec poprzedniego miesiąca siły koalicji, walczące przeciwko Państwu Islamskiemu odbiły z jego rąk Mosul, w piwnicach jednego ze zniszczonych budynków odnaleziono właśnie Niemkę. Przebywała tam wraz z innymi kobietami. Wszystkie uzbrojone były w karabiny i ładunki wybuchowe.

Linda przez zniknięciem zaczęła uczyć się języka arabskiego i nosić konserwatywne arabskie stroje. W dzień zniknięcia powiedziała rodzicom, że wybiera się na spotkanie ze znajomymi. Opuściła dom, na podstawie podrobionego dokumentu wypłaciła spore pieniądze z banku i z lotniska we Frankfurcie rozpoczęła swoja podróż na iracki front. Według ustaleń faktycznie brała udział w walkach.

Obecnie znajduje się w irackim więzieniu. Dziewczynie za walkę w szeregach ISIS, wedle irackiego prawa, grozi kara śmierci. „Der Spiegel” podaje, że niemieckie władze rozpoczęły już starania na rzecz sprowadzenia jej do domu. Według gazety może się to okazać jednak niemożliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=wS-vPBB4aVY

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: radiozet.pl

...

Zobacz również