Aż trudno uwierzyć! Jeden zapis w ustawie PiS to KURIOZUM

Aż trudno uwierzyć! Jeden zapis w ustawie PiS to KURIOZUM

Aż trudno uwierzyć w to, jak wygląda artykuł do proponowanego przez Prawo i Sprawiedliwość nowego kodeksu wyborczego. Jeden zapis w ustawie PiS to kuriozum i nic z niego nie wynika.

Każdemu zdarzają się pomyłki, nawet ustawodawcy. Prawo, jakie zostaje ustalone, powinno być jasne i klarowne, aby każdy był w stanie zrozumieć, co czyta i czego musi przestrzegać oraz respektować. W tym przypadku chyba Prawo i Sprawiedliwość trochę się zagapiło i nie zauważyło, że z tego wyszło tylko "masło maślane". ZOBACZ TAKŻE: KUKIZ'15 ŁĄCZY SIĘ Z PIS! W proponowanym przez PiS nowym kodeksie wyborczym można przeczytać poszczególne artykuły, które mają wnieść coś nowego i usprawnić wybory. Konkretny zapis, na który zwróciliśmy uwagę jest o komisjach obwodowych i ich działaniu. Jak wiadomo, jest ona od tego, by podliczyć głosy po zakończeniu wyborów. Zapis nie jest jednak taki oczywisty, a forma, w jakiej go zapisano, nie daje jasno do zrozumienia, o co chodzi ustawodawcy.

Artykuł 69 mówi

Znamienity artykuł 69 mówi o tym, co ma robić komisja po zakończeniu głosowania. Głosy mają być naturalnie podliczone, jednak paragraf pierwszy wcale na to jednoznacznie nie wskazuje. - Art 69. § 1. Niezwłocznie po zakończeniu głosowania obwodowa komisja wyborcza ds. ustalenia wyników głosowania w obwodzie ustala wyniki głosowania w obwodzie - tak przedstawia się przedstawiony przez PiS artykuł.

Kuriozalny zapis

Gdy pierwszy raz go przeczytamy to zobaczymy, że to swoiste "masło maślane". Za drugim razem dochodzimy do wniosku, że komisja po głosowaniu sama będzie ustalała jego wyniki. Wydaje się to kuriozalne i przeczy podstawowym zasadom demokracji co do wyborów. ZOBACZ TAKŻE: WSTRZĄS Z SAMEGO RANA! PIS REZYGNUJE Z DOTACJI, UNIA ZBIERA SZCZĘKI Z PODŁOGI Jednak jeżeli się dokładnie wczytamy i będziemy przeglądać inne ustawy to taki zapis jest normalny, po prostu mówi on o kompetencjach komisji i co dokładnie ona ma robić. Mimo wszystko można by było inaczej zapisać ten artykuł tak, aby nie było żadnych niedomówień. Fot. Facebook/naTemat
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News