Listonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi Ci nawet sąd

Listonosz porzuci przesyłkę, ale zapłacisz ty. A grozi Ci nawet sąd Źródło: Pixabay / jackmac34

Awizo to niezwykle ważny dokument, choć stanowi dla listonoszy dobra wymówkę, by wykręcić się od noszenia ciężkich paczek lub stosów przesyłek.

Awizo powstało, by ułatwić klientom kontakt z pocztą, jednak aktualnie stanowi dla nich źródło nieustających problemów. Zdarza się, że dokument w ogóle nie trafia do rąk odbiorcy. To może być groźne, ponieważ nieświadomie możemy wylądować nawet przed sądem.

Awizo to źródło wielu problemów

Jeśli listonosz ma ważną przesyłkę, a nie zastał odbiorcy pod wskazanym adresem, powinien zostawić w skrzynce pocztowej awizo. Jednak często doręczyciele listów traktują awizo jako zamiennik swojej pracy i z lenistwa, zamiast nosić stosy listów czy ciężkich przesyłek, wolą wypełnić małą karteczkę. To sprawia, że klient poczty musi sam pofatygować się do placówki, by odebrać list lub paczkę. Jeśli oczywiście znajdzie awizo, które często dostarczane jest w zupełnie niewłaściwy sposób.

Historii o leniwych listonoszach i ginących zawiadomieniach jest całe mnóstwo. Portal "WP" donosi, że skarg na pracę doręczycieli jest coraz więcej. Nie tylko wyręczają się awizo, ale również wypisują je w zupełnie nieczytelny sposób oraz zostawiają w byle jakich miejscach, z których łatwo mogą zniknąć bez wiedzy odbiorcy. 

Awizo może zawierać ważne informacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jeśli ominie nas informacja o czekającym w placówce liście bądź przesyłce, możemy mieć sporo kłopotów. Jeśli jest to np. wezwanie sądowe, możemy ponieść poważne konsekwencje, jeśli przeoczymy termin rozprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin
2. Fatalne wiadomości o Pawle Królikowskim, operacja zakończyła się katastrofą. Dramat rodziny dopiero się rozpoczyna

W przypadku, kiedy nie odbierzemy listu z sądu, możemy mieć poważny problem. Jeśli przeoczymy przesyłkę, możemy nie dowiedzieć się, że prowadzone jest wobec nas postępowanie lub wydano wyrok, który w czasie naszej niewiedzy uprawomocni się, choć mieliśmy szansę się odwołać. Wizytę mogą nam złożyć również służby porządkowe, a za nieświadome unikanie odpowiedzialności również grożą nam kłopoty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Włożyła swoich synów do piekarnika i go uruchomiła. Chwilę później stało się najgorsze, co można sobie wyobrazić
  4. Już niedługo spadnie śnieg, jednak prawdziwe szaleństwo zacznie się dopiero potem. Synoptycy łapią się za głowy
  5. Nie przyjęli księdza po kolędzie. Później dostali list, który budzi wściekłość

źródło: Biznes Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News