Awaria silnika w powietrzu! Piekło na pokładzie polskiego samolotu pasażerskiego

Awaria silnika w powietrzu! Piekło na pokładzie polskiego samolotu pasażerskiego

W ogromnym niebezpieczeństwie znaleźli się pasażerowie polskiego samolotu. To, co przyszło im przeżyć, było prawdziwym piekłem. Awaria silnika w powietrzu niesie zawsze ogromne zagrożenie.

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT musiał lądować awaryjnie w Nowym Jorku po trzech godzinach od startu. Awaria silnika, którą w trakcie lotu dostrzegli piloci, zagrażała bezpieczeństwu dalszego lotu.

Awaria silnika spowodowała awaryjne lądowanie

Samolot Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT wystartował w Cancun 3 godziny wcześniej. Jego celem była Warszawa. Pasażerowie musieli jednak poczekać na dalszą podróż do stolicy Polski. W pewnym momencie piloci dostrzegli usterkę silnika, która zagrażała bezpieczeństwu dalszego lotu. Nie wiadomo, co ją wywołało, jednak piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu na najbliższym lotnisku. Udało się bezpiecznie wylądować na płycie nowojorskiego portu lotniczego. Po awaryjnym lądowaniu pasażerowie zostali przesadzeni do innej maszyny PLL LOT. Obecnie kontynuują już podróż do Warszawy. Uszkodzony samolot pozostał na lotnisku w Nowym Jorku, gdzie jest obecnie naprawiany. Już spuszczono z niego paliwo.

 Dreamliner PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze od kilu lat dysponują najnowocześniejszymi Boeingami 787 Dreamliner. Od samego początku samoloty sprawiały pewne kłopoty, okazało się bowiem, że potrafią być awaryjne. Wiele wskazuje na to, że niestety wciąż takie są. Dreamlinery to jedne z najnowszych samolotów marki Boeing. Na pokład są w stanie zabrać od 210 do nawet 330 pasażerów. Nie wiadomo, ile osób było na pokładzie w momencie awaryjnego lądowania w Nowym Jorku. Prawdopodobnie zagrożenie dotyczyło nawet kilkuset osób. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. PILNE: Awaria samolotu z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie
  2. Katastrofa lotnicza! Samolot rozbił się w górach, 66 osób na pokładzie
  3. Katastrofa lotnicza. Dziesiątki osób nie żyje
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News