Na warszawskim lotnisku im. Chopina doszło do bardzo groźnie wyglądającej w skutkach awarii samolotu, którym podróżowali polscy parlamentarzyści. Na pokładzie znajdowali się m.in. marszałek sejmu Radosław Sikorski, wicemarszałek Jerzy Wenderlich i pełnomocnik rządu Elżbieta Radziszewska.

Samolot Embraer 175, którym podróżowali polscy politycy miał poważne kłopoty ze startem. Z relacji polityków, którzy byli na pokładzie wynika, że rozpędzona maszyna nie mogła wzbić się w powietrze i pilot był zmuszony do gwałtownego zatrzymania samolotu.

LOT w opublikowanym oświadczeniu wyjaśnia, że samolot „rządowy lecący do Pragi rozpoczął rozbieg na pasie startowym. Z uwagi na komunikat jednego z systemów jaki pojawił się w kokpicie, zgodnie ze standardową procedurą obowiązującą w takich sytuacjach kapitan podjął decyzję o bezpiecznym przerwaniu rozbiegu i odkołowaniu na stanowisko postojowe w celu dokonania przeglądu systemu”

Pilot – jak podkreśla właściciel samolotu PLL LOT – zachował się zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami i zdołał zatrzymać maszynę. Żaden z pasażerów nie ucierpiał. Nieoficjalnie wiadomo, że przyczyną awarii było najprawdopodobniej uszkodzenie nawigacji.

Posłowie lecieli do Pragi na spotkanie ze swoimi czeskimi odpowiednikami. W związku z wydarzeniami na warszawskim lotnisku spotkanie zostało odwołane.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: wp.pl

Zobacz również