Awaria Facebooka w kilku miastach. Brak dostępu do strony

Awaria Facebooka w kilku miastach. Brak dostępu do strony Źródło: fot. downdetector

Awaria Facebooka w kilku miastach w Europie, w tym także w Polsce, rozpoczęła się dzisiaj około godziny 17.00 polskiego czasu. Tysiące użytkowników z naszego kontynentu jest całkowicie pozbawiona dostępu do portalu.

Awaria Facebooka rozpoczęła się w środowy wieczór, około godziny 17.00. Internauci wpisujący adres strony napotykają przeszkodę w postaci „białej planszy". Chodzi głównie o użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych. Oprócz samej strony portalu społecznościowego nie działa również komunikator należący do firmy Marka Zuckerberga - Messenger. Internauci zgłaszają, że nie można w ogóle wysyłać żadnych wiadomości, problemy są również z wyświetlaniem zawartości skrzynki odbiorczej. Warto tutaj wspomnieć, że przez kilka ostatnich dni popularna aplikacja miała podobne problemy, jednak nie na tak dużą skalę.

Facebook nie działa także w Polsce

Największe problemy napotykają internauci w Danii, Niemczech, Grecji, Słowacji, a także Szwecji. W przypadku Polski brak dostępu do portalu społecznościowego zgłaszają najczęściej mieszkańcy województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz małopolskiego.

Awaria Facebooka, kiedy minie?

Portal społecznościowy na razie nie zdradził źródła problemów i nie wiadomo, kiedy dokładnie ustąpią. Biorąc pod uwagę awarie z przeszłości i czas ich naprawy, można przepuszczać, że zespołowi Zuckerberga tym razem również zajmie to od kilku do kilkunastu godzin. Awarię potwierdza również liczba raportów na stronie "downdetector", na której pojawiają się coraz to nowsze raporty dotyczące awarii w nowych lokalizacjach. Źródło: Eska.pl Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News