Wielka awaria w całej Polsce. Miliony osób bez jakiegokolwiek dostępu

Wielka awaria w całej Polsce. Miliony osób bez jakiegokolwiek dostępu Źródło: Pikio.pl

Awaria, która ma miejsce od dzisiejszego popołudnia, zaskoczyła wszystkich Polaków. Żaden z rodaków nie może w związku z tym zrealizować zaplanowanych czynności, gdyż system jest scentralizowany. Bez jakiegokolwiek dostępu pozostały miliony osób. Nie wiadomo, kiedy uporczywy problem zostanie zażegnany. Być może również należysz do tego grona.

Awaria Systemu Centralnego Ewidencji Pojazdów i Kierowców zaskoczyła miliony obywateli naszego kraju. Osoby, które miały zamiar zarejestrować dziś pojazd lub zatwierdzić badanie techniczne, będą musiały zrezygnować ze swoich planów. Urzędy w całej Polsce odsyłają interesantów z kwitkiem. System jest scentralizowany, dlatego nie działa w żadnym polskim mieście. Nie wiadomo, ile potrwa awaria. Lepiej przygotować się na to, że zaległe sprawy nie zostaną dzisiaj załatwione.

Awaria zaskoczyła wszystkich Polaków

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców boryka się z bardzo poważnymi problemami. Urzędnicy nie są w stanie nic zrobić, obsługa klientów jest niemożliwa. Igor Ryciak, przedstawiciel Centralnego Ośrodka Informatyki poinformował, że niedogodności mogą wystąpić także w Urzędach Stanu Cywilnego. Z awarią mogą spotkać się również osoby obsługujące korzystające z systemu rejestrów państwowych. Utrudnione może być uzyskanie odpisów aktów stanu cywilnego. Problematyczne prawdopodobnie mogą być także próby załatwienia spraw związanych z dowodami osobistymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pierwsze problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem Systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców zostały zgłoszone we wtorek, 4 sierpnia, w godzinach przedpołudniowych, około 11:00. Możliwe, że awaria zostanie naprawiona jeszcze dziś. Centralny Ośrodek Informatyki nie zdradził, czym spowodowane są utrudnienia związane z systemami. Wiadomo, że obecnie zespół specjalistów skupia się na usunięciu błędów w Systemie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu

2. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów

3. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci

System Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców jest systemem informatycznym, który gromadzi się informacje o wszystkich drogowych pojazdach mechanicznych oraz ich właścicielach i osobach posiadających uprawnienia do jazdy. Za jego pomocą można zarejestrować samochód, odebrać prawo jazdy, zawrzeć umowę kupna/sprzedaży pojazdu, zgłosić kradzież, utratę lub odnalezienie auta, utratę dowodu rejestracyjnego, tablicy, a także innych dokumentów związanych z posiadaniem i użytkowaniem pojazdu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje słynny bliźniak. Przed śmiercią zdążył udzielić poruszającego wywiadu
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądze

Źródło: Dobre Programy

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News