Awantura w Warszawie! Zwolennicy PiS zrobili TO Tuskowi

Awantura w Warszawie! Zwolennicy PiS zrobili TO Tuskowi

Narodowe Święto Niepodległości od zawsze jest dniem pełnym kontrowersji. Doświadczył ich dziś Donald Tusk, który przybył z tej okazji do Warszawy na zaproszenie Andrzej Dudy. Społeczność stolicy nie przywitała go zbyt entuzjastycznie. 

Stałym elementem państwowych obchodów 11 listopada jest złożenie wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza. Dziś uczynili to Andrzej Duda, Beata Szydło, Piotr Gliński, Mateusz Morawiecki, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie oraz były premier i obecny szef Komisji Europejskiej Donald Tusk. To właśnie ten ostatni doświadczył gniewu stołecznego tłumu.

Donald Tusk wygwizdany

Kiedy do złożenia wieńca przystąpił Donald Tusk, wybuchła prawdziwa awantura. Jego przeciwnicy, dla których jest zdrajcą, postanowili go wygwizdać. Tak zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości wyrazili niezadowolenie z jego przyjazdu do Warszawy. Było to coś, czego Tusk obawiał się najbardziej. Wydarzenie jest szeroko komentowane przez media i internautów, z których spora część akt popiera. Ich zdaniem dwukrotny szef polskiego rządu zasłużył sobie na takie traktowanie. - Ma czego chciał. Grając własną grę, najwyraźniej się przeliczył. Mając na sumieniu całą listę grzechów wobec Polski, powinien spodziewać się, że jego obecność na placu Piłsudskiego w Warszawie wywoła skrajne emocje. I wywołała - pisze wpolityce.pl - Najodpowiedniejsze przywitanie przez rodaków; Brawo Polacy; Tusk wygwizdany - cudna chwila - brzmią niektóre komentarze użytkowników Twittera. Swoje zdanie wyraziła także publicystka tygodnika "Sieci Prawdy", Marzena Nykiel. Dziennikarka wyraźnie popiera działania wygwizdujących i twierdzi, że powinien był liczyć się z takim przywitaniem. - Naród jest mądry. Wie jak wyrazić swój stosunek do fałszywych gierek Donalda Tuska. Atakowanie Prezydenta o to, że realizuje etykietę, jest nie tylko zbyteczne, ale i szkodliwe... Wiadomo było przecież, że Tusk się przeliczy - pisze Nykiel. źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News